Rzuty

Dakota VII
Rzut parter
Dakota VII
Rzut działki

Elewacje

Dakota VII
Elewacja przód
Dakota VII
Elewacja boczna
Dakota VII
Elewacja boczna
Dakota VII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dakota VII to intrygujący dom parterowy z salonem położonym do frontu, przez co idealnie nada się na działki z wjazdem od strony południowej. Kolejny atut tego domu to położony w centrum pokój rekreacyjny, idealny na mały salon telewizyjny lub bawialnię dla dzieci, oraz sauna. Strefa dzienna umieszczona została w lewym skrzydle domu. Duża ilość przeszkleń sprawi, że przestrzeń ta będzie jasna i idealnie doświetlona. Przestronna kuchnia ma wyjście na taras, gdzie w ciepłe dni można spożywać posiłki, ciesząc się jednocześnie widokiem swojego ogrodu. Warto wspomnieć, że kuchnia jest tak zaprojektowana, aby na środku wygodnie zmieściła się duża wyspa. Duża jadalnia połączona jest przestrzennie z salonem. Również od tej strony jest zadaszony, duży taras z zewnętrznym kominkiem. Tuż obok wiatrołapu znajduje się spiżarnia oraz garderoba, stanowiąca śluzę pomiędzy częścią mieszkalną a gospodarczą (dwustanowiskowy garaż i kotłownia). Całość uzupełniona jest o toaletę i pralnię. W części prywatnej zaprojektowano dużą łazienkę z sauną i trzy wygodne sypialnie (jedna z osobną garderobą i łazienką). Dakota VII to projekt domu, który zapewni maksymalny komfort użytkowania i spełni wymagania nawet bardziej wymagających mieszkańców. Projekt dostępny w następujących wersjach - o zbliżonej powierzchni użytkowej: z innym układem (Dakota VI), z czterema sypialniami (Dakota IV); o mniejszej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami (Dakota II), z trzema sypialniami (Dakota, Dakota III), z salonem od frontu (Dakota VIII); o większej powierzchni użytkowej z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym (Dakota V) oraz ze strychem do adaptacji Dakota IX i Dakota X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 380 000 zł 302 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 606 000 zł 477 000 zł 445 000 zł
Elementy zewnętrzne 72 000 zł 53 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.