Rzuty

Dakota XI
Rzut parter
Dakota XI
Rzut działki

Elewacje

Dakota XI
Elewacja przód
Dakota XI
Elewacja boczna
Dakota XI
Elewacja boczna
Dakota XI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dakota XI to efektowny dom parterowy bez garażu. Idealny dla osób lubiących odpoczynek w zaciszu własnego tarasu. Piękne, szerokie zadaszenie zapewni ochronę przed słońcem oraz deszczem. Zewnętrzny kominek, poza ozdobną funkcją, pozwoli komfortowo wypoczywać także w chłodniejsze dni. Warto także zwrócić uwagę na nieduże patio, gwarantujące prywatność podczas spotkań z przyjaciółmi. Klasyczna stylistyka domu sprawi, że zawsze będzie on świetnie wpisywać się w otoczenie. Wnętrze domu jest tak rozplanowane, aby zapewnić wygodne życie dla 4-5-osobowej rodziny. Przestronna strefa dzienna obejmuje salon połączony z jadalnią oraz częściowo z kuchnią. Duże przeszklenia, wysoki sufit oraz kominek między oknami tarasowymi stanowią bazę do ciekawej aranżacji tej przestrzeni. Spora jadalnia zmieści rozkładany stół. W centrum kuchni umieszczono wygodną wyspę. Tuż obok zaprojektowano pokój telewizyjny, który sprawdzi się także jako gabinet lub dodatkowa sypialnia. W domu Dakota XI zadbano o dostateczną ilość miejsca na przechowywanie rzeczy. W wiatrołapie, poza zabudowaną szafą, umieszczono także garderobę. W spiżarni zmieszczą się zapasy oraz drobne sprzęty porządkowe. Dodatkowym atutem projektu jest osobna toaleta ustronnie umieszczona w hallu. Kotłownia z miejscem na półki oraz osobna pralnia pomogą w utrzymaniu porządku w całym domu. Część prywatna domowników to dwa pokoje o podobnej wielkości, z bezpośrednimi wyjściami na taras, ogólnodostępna łazienka oraz moduł dla rodziców z osobna garderobą i łazienką. Projekt dostpny w wersji z 4 pokojami - Dakota XIV, w wersjach z garaem dwustanowiskowym: Dakota V, Dakota VI, Dakota VII i Dakota IX, a take w wersjach z jadalni zamiast gabinetu: Dakota, Dakota II, Dakota III, Dakota IV, Dakota VIII, Dakota X, Dakota XII oraz Dakota XIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Aluprof
Creaton
Aluprof
Creaton
Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących dom Dakota XI

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

292 000 zł 259 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

509 000 zł 451 000 zł 415 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

43 000 zł 37 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.