Dom z garażem czy bez – co lepsze?

Dom z garażem czy bez – co lepsze?


Jeżeli decydujesz się na budowę domu, to najważniejsze, byś wziął pod uwagę bieżące potrzeby całej rodziny i budżet, jakim dysponujesz. Nawet jeśli w danej chwili nie masz samochodu, warto rozważyć, czy w przyszłości nie będziesz potrzebował garażu.

Jeśli kupiłeś działkę poza miastem, to wiesz, że dojazdy do pracy czy po zakupy są nie lada wyzwaniem. Bez samochodu trudno się obyć, chociaż nie jest to niemożliwe. Podobnie jest z garażem, bo przecież zawsze można stawiać auto pod „chmurką”.

Sprawdź, co jest dla Ciebie lepsze: projekt domu z garażem czy bez niego?

Projekt domu z garażem

Nie tylko deszcz i śnieg nie są straszne właścicielom domów z garażem. Zabudowane schronienie dla samochodu ma jeszcze jedną zaletę – może służyć jako dodatkowe pomieszczenie, w którym oprócz auta zmieszczą się opony, rowery czy sprzęty przydatne do prac na działce. Dom z garażem w bryle budynku to funkcjonalne rozwiązanie. Pozwala oszczędzić nie tylko miejsce na działce, lecz także uniknąć konieczności przechodzenia z domu do osobnego garażu, co jest dokuczliwe zwłaszcza podczas kiepskiej pogody.

Zobacz projekty domów z garażem jednostanowiskowym.

Jeżeli masz dwa samochody, wybierz projekt domu z garażem dwustanowiskowym. To praktyczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ poza miejscem postojowym zyskujesz dużo dodatkowej powierzchni, którą z powodzeniem wykorzystasz jako warsztat albo pomieszczenie gospodarcze do przechowywania rowerów lub innych sprzętów. Natomiast miejsce nad garażem może służyć jako pralnia z suszarnią, pokój do hobby lub kącik zabaw dla dzieci czy dodatkowa sypialnia.

Pamiętaj, że projekt domu z garażem dwustanowiskowym najlepiej sprawdzi się na większych działkach.

W naszej pracowni znajdziesz bogatą kolekcję domów z garażemklasycznych i nowoczesnych, dużych i małych, a także z poddaszem użytkowym lub parterowych. Na początek poznaj kilka ciekawych domów:

Projekt domu bez garażu

Projekty domów bez garażu najczęściej wybierają właściciele niewielkich działek lub takich o nietypowym kształcie. Czasem ograniczeniem bywają też warunki zabudowy narzucone przez Miejscowy Plan Zagospodarowania. Na domy bez garażu decydują się również inwestorzy zainteresowani budową garażu jako budynku wolno stojącego np. z rozbudowaną strefą gospodarczą. Ekonomiczną alternatywą do garażu może być prostsze rozwiązanie konstrukcyjnie, jakim jest wiata garażowa.

Szukasz domu bez garażu? Sprawdź nasze propozycje.

Garaż jako osobne pomieszczenie

Jeśli wybrałeś projekt domu bez garażu, a okazało się, że jednak będziesz potrzebować dodatkowego miejsca dla swojego samochodu, nie musisz załamywać rąk. Możesz zdecydować się na garaż wolno stojący jedno lub dwustanowiskowy. Na co powinieneś zwrócić uwagę? Wybierając opcję z osobnym garażem, pamiętaj, żeby jego projekt komponował się stylistycznie z Twoim domem i otoczeniem na działce.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!