ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Hiacynt to parterowy projekt domu, z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Część dzienną wyznaczają reprezentacyjny salon, całkowicie przeszklona, duża jadalnia, oraz dyskretnie schowana za ścianką kuchnia. Całości dopełnia spiżarnia i niewielka toaleta. Strefa nocna, zlokalizowana w prawym skrzydle domu, to trzy ustawne sypialnie i wspólna łazienka. Z dwóch pokoi jest wyjście na taras od strony ogrodu. Pomieszczenie gospodarcze, usytuowane tuż przy wejściu do budynku można wykorzystać między innymi jako przechowalnię narzędzi ogrodniczych. Bardzo praktyczny i funkcjonalny układ pomieszczeń sprawi, że domownicy będą czuć się w tym domu komfortowo. Hiacynt doskonale spełni wymagania 4-5-osobowej rodziny i z pewnością będzie wyróżniał się swoim wyglądem na tle sąsiadującej z nim zabudowy. Projekt dostępny w wersji z grażem jednostanowiskowym - Hiacynt II, oraz dwustanowiskowym - Hiacynt III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
217 000 zł 165 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
342 000 zł 254 000 zł 232 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
27 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 400 zł 50 800 zł 46 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA116.3 m²
Powierzchnia zabudowy163.3 m²
Kubatura netto338.9 m³
Powierzchnia dachu239.1 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.3 m
Min. wymiary działki dł.20.31 m
Min. wymiary działki szer.22.13 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż0

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-15 07:36

12 godzin temu, Michal M napisał: Dobry wieczor Bardzo nam sie podoba projekt hiacnty!:)Chcemy go zaczac budowac juz w te lato jak wszystko uda sie sprawnie zalatwic:) Prosimy o wyslanie kosztorysu,zestawienia materialow,prac budowlanych i rysunkow szczegolowych wraz z wymiarami a takze przekrojow na adres laks80@wp.pl
Dzień dobry, wszystkie dostępne darmowe materiały zostały wysłane na podany adres. Pełne kosztorysy są w naszej ofercie dodatkowo płatne. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-14 19:02

Dobry wieczor Bardzo nam sie podoba projekt hiacnty!:)Chcemy go zaczac budowac juz w te lato jak wszystko uda sie sprawnie zalatwic:) Prosimy o wyslanie kosztorysu,zestawienia materialow,prac budowlanych i rysunkow szczegolowych wraz z wymiarami a takze przekrojow na adres laks80@wp.pl

Michal M

+

2019-02-28 08:16

12 godzin temu, Gość Justyna napisał: Dobry wieczór, bardzo proszę o wysłanie na maila rysunków szczegółowych pomieszczeń i domu Hiacynt. Mój email to justyna-moskala@o2.pl . Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-02-27 19:40

Dobry wieczór, bardzo proszę o wysłanie na maila rysunków szczegółowych pomieszczeń i domu Hiacynt. Mój email to justyna-moskala@o2.pl . Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Justyna

+

2019-02-22 08:47

17 godzin temu, Gość monia napisał: Dzień dobry, bardzo proszę o rzut z wymiarami oraz przekroje budynku oraz zestawienia materiałów na adres zawadzka79@op.pl. Dziękuję i pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 107.23.176.162
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×