Rzuty

Maksymilian
Rzut parter
Maksymilian
Rzut poddasze
Maksymilian
Rzut działki

Elewacje

Maksymilian
Elewacja przód
Maksymilian
Elewacja boczna
Maksymilian
Elewacja boczna
Maksymilian
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Maksymilian to nowoczesny dom jednorodzinny, o prostej, ale bardzo wyrazistej formie i stylistyce. Białe ściany podkreślone zostały położoną na fragmentach okładziną kamienną. Uwagę przykuwa nietuzinkowe wykończenie dachu. Bryła budynku oparta została na prostokącie. Funkcjonalne i kompaktowe wnętrze rozplanowane zostało na dwóch kondygnacjach. Wiatrołap pomieści swobodnie dużą szafę, co pomoże w utrzymaniu porządku. Strefa dzienna tworzy otwartą przestrzeń - salon z kominkiem połączony jest z jadalnią i kuchnią. Dzięki licznym przeszkleniom, bezpośredniemu wyjściu na ogród i częściowo zadaszony taras, przestrzeń dzienna jest idealnie doświetlona, a ponadto daje możliwość korzystania z uroków ogrodu, obcowania z otaczającą dom przyrodą niezależnie od panującej aury. Dopełnieniem funkcji parteru jest zlokalizowany w strefie wejściowej dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu, przylegająca do kuchni spiżarnia, mała łazienka, garaż i dostępna przez nią kotłownia. Poddasze to w całości część prywatna domowników - dwie mniejsze sypialnie, ogólnodostępna łazienka z pralnią, wspólna garderoba oraz przestrzeń dla rodziców, obejmująca sypialnię z wydzielonym miejscem na garderobę. Stonowana, jasna kolorystyka elewacji, współgrająca z grafitową dachówką oraz idealne proporcje bryły sprawiają, że dom jest elegancki, nabiera lekkości i niewątpliwie przyciągnie uwagę niejednego inwestora. Projekt dostępny jest w wersji klasycznej- Maksymilian II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Julia Zalewska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 195 000 zł 147 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 339 000 zł 249 000 zł 244 000 zł
Elementy zewnętrzne 34 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.