ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Szymon to ciekawy, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym. Szczególnie interesujące jest połączenie białego koloru elewacji z jasnym, naturalnym drewnem stolarki i okładziny. Na uwagę zasługuje niestandardowe rozwiązanie tarasu nad garażem oraz szeroko zadaszone wejście do budynku i garażu. Budynek prezentuje się przez to bardzo ciekawie i niebanalnie, a prosta bryła z dwuspadowym dachem nabiera charakteru. Do środka domu prowadzi wygodny wiatrołap, swobodnie mieszczący dużą szafę. Wnętrze domu jest bardzo jasne i doskonale doświetlone za sprawą dużych okien balkonowych od strony ogrodowej. Umiejscowienie kominka stwarza duże możliwość aranżacji pokoju dziennego, którego ozdobą mogą stać się piękne, otwarte schody. Kuchnię, zaprojektowaną jako osobne pomieszczenie, można w ramach adaptacji otworzyć na salon. Duża jadalnia pomieści stół dla całej rodziny, a widoki zza dużych przeszkleń umilą wspólne posiłki. Całości dopełnia dyskretnie umieszczona toaleta. Do pomieszczenia gospodarczego i garażu jest wejście bezpośrednio z wiatrołapu. Poddasze w domu Szymon to trzy sypialnie i duża łazienka, w której śmiało zmieści się zarówno natrysk, jak i wanna. Z jednego pokoju i hallu jest wyjście na wspólny taras nad garażem.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
208 000 zł 158 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
340 000 zł 250 000 zł 243 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
22 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 000 zł 50 000 zł 48 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA109.3 m²
+ Powierzchnia garażu21.6 m²
Powierzchnia zabudowy112.7 m²
Kubatura netto394.1 m³
Powierzchnia dachu149.0 m²
Powierzchnia dachu płaskiego41.4 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.17.34 m
Min. wymiary działki szer.21.16 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-11 10:11

15 godzin temu, Gość Katarzyna napisał: Witam Bardzo proszę o przesłanie  rzutów budynku wraz z wymiarami na adres: kasiekl@wp.pl Pozdrawiam Katarzyna
Dzień dobry, Materiały zostaną wysłane na podany adres w dniu jutrzejszym. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-10 18:54

Witam Bardzo proszę o przesłanie  rzutów budynku wraz z wymiarami na adres: kasiekl@wp.pl Pozdrawiam Katarzyna

Katarzyna

+

2017-02-21 11:41

Witam,czy można prosić o przesłanie zwymiarowanych powierzchni na adres gfiedler@wp.pl Czy jest już opracowana wycena budowy tego projektu.
Witam   Aktualnie jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji do projektu Szymon. Projekt powinien być gotowy na koniec kwietnia - wówczas będziemy mogli zlecić opracowanie wycen kosztorysowych dla domu oraz dostępne będą szczegółowe rysunki dla projektu.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2017-02-19 20:54

Witam,czy można prosić o przesłanie zwymiarowanych powierzchni na adres gfiedler@wp.pl Czy jest już opracowana wycena budowy tego projektu.

Fiedler

+

2016-02-09 08:35

witam,   czy można prosić o przesłanie zwymiarowanych powierzchni na adres frason@o2.pl
Witam Projekt ten aktualnie jest koncepcją - oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 5-6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero pod koniec opracowywania dokumentacji będziemy mieli dla projektu szczegółowe rysunki.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.43.11
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×