Rzuty

Szymon
Rzut parter
Szymon
Rzut poddasze
Szymon
Rzut działki

Elewacje

Szymon
Elewacja przód
Szymon
Elewacja boczna
Szymon
Elewacja boczna
Szymon
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Szymon to ciekawy, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym. Szczególnie interesujące jest połączenie białego koloru elewacji z jasnym, naturalnym drewnem stolarki i okładziny. Na uwagę zasługuje niestandardowe rozwiązanie tarasu nad garażem oraz szeroko zadaszone wejście do budynku i garażu. Budynek prezentuje się przez to bardzo ciekawie i niebanalnie, a prosta bryła z dwuspadowym dachem nabiera charakteru. Do środka domu prowadzi wygodny wiatrołap, swobodnie mieszczący dużą szafę. Wnętrze domu jest bardzo jasne i doskonale doświetlone za sprawą dużych okien balkonowych od strony ogrodowej. Umiejscowienie kominka stwarza duże możliwość aranżacji pokoju dziennego, którego ozdobą mogą stać się piękne, otwarte schody. Kuchnię, zaprojektowaną jako osobne pomieszczenie, można w ramach adaptacji otworzyć na salon. Duża jadalnia pomieści stół dla całej rodziny, a widoki zza dużych przeszkleń umilą wspólne posiłki. Całości dopełnia dyskretnie umieszczona toaleta. Do pomieszczenia gospodarczego i garażu jest wejście bezpośrednio z wiatrołapu. Poddasze w domu Szymon to trzy sypialnie i duża łazienka, w której śmiało zmieści się zarówno natrysk, jak i wanna. Z jednego pokoju i hallu jest wyjście na wspólny taras nad garażem.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 208 000 zł 158 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 340 000 zł 250 000 zł 243 000 zł
Elementy zewnętrzne 22 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.