Rzuty

Lukrecja
Rzut parter
Lukrecja
Rzut działki

Elewacje

Lukrecja
Elewacja przód
Lukrecja
Elewacja boczna
Lukrecja
Elewacja boczna
Lukrecja
Elewacja tył

Przekroje

Lukrecja
Przekroje

Opis

Lukrecja to nieduży dom parterowy, zaprojektowany z myślą o rodzinie 3-4-osobowej. Niskie koszty budowy i późniejszej eksploatacji sprawiają, że dom ten jest świetną alternatywą dla mieszkania w bloku. Rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie z pewnością spodoba się rodzinie z małym dzieckiem. Wnętrze domu podzielone jest na dwie główne strefy: dzienną z jasnym i przestronnym salonem, jadalnią, kuchnią i spiżarnią, oraz prywatną z łazienką i dwoma sypialniami. Całości dopełnia garaż jednostanowiskowy i pom. gospodarcze. Lukrecja to dom mały, ale komfortowy. Projekt dostępny w wersji z trzema sypialniami i dwustanowiskowym garażem - Lukrecja III oraz w wersji z innym układem pomieszczeń - Lukrecja II i Lukrecja IV.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 260 000 zł 231 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 342 000 zł 300 000 zł 292 000 zł
Elementy zewnętrzne 5 500 zł 5 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.