Rzuty

Amoniusz III
Rzut parter
Amoniusz III
Rzut poddasze
Amoniusz III
Rzut działki

Elewacje

Amoniusz III
Elewacja przód
Amoniusz III
Elewacja boczna
Amoniusz III
Elewacja boczna
Amoniusz III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Amoniusz III jest projektem parterowego domu z użytkowym poddaszem i dwustanowiskowym garażem. Strefa dzienna, zlokalizowana na parterze budynku, rozpoczyna się wiatrołapem z wydzielonym miejscem na szafę. Przechodząc przez hall mijamy dużą łazienkę, w której zaprojektowano dodatkowe miejsce na pralnie. Do dyspozycji domowników mamy przestronny salon, połączony z jadalnią oraz otwartą kuchnię, wyposażoną w praktyczną spiżarnię. Uzupełnieniem tej strefy jest dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnie. Strefa prywatna, zlokalizowana na poddaszu domu, to trzy sypialnie. Największa z nich posiada własną łazienkę i garderobę. Z hallu mamy dostęp do drugiej, ogólnodostępnej łazienki. Strefa gospodarcza to duży, dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenie gospodarcze z niezależnym wyjściem na zewnątrz budynku. Projekt domu dostępny jest w wersji z innym układem funkcjonalnym - Amoniusz II, z garażem jednostanowiskowym - Amoniusz oraz w wersji ze strychem i garażem jednostanowiskowym - Amoniusz IV, ze strychem i garażem dwustanowiskowym - Amoniusz V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 243 000 zł 215 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 405 000 zł 356 000 zł 349 000 zł
Elementy zewnętrzne 40 000 zł 35 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.