Rzuty

Juliusz Mały IV
Rzut parter
Juliusz Mały IV
Rzut poddasze
Juliusz Mały IV
Rzut działki

Elewacje

Juliusz Mały IV
Elewacja przód
Juliusz Mały IV
Elewacja boczna
Juliusz Mały IV
Elewacja boczna
Juliusz Mały IV
Elewacja tył

Przekroje

Juliusz Mały IV
Przekroje

Opis

Juliusz Mały IV dom parterowy z użytkowym poddaszem, przestronny, funkcjonalny, komfortowy dla 4-5-osobowej rodziny. Prosta bryła budynku, przekryta dwuspadowym dachem, wzbogacona została licznymi detalami: na elewacji frontowej, bocznej i ogrodowej zaprojektowano trzy balkony (stanowiące jednocześnie zadaszenia dla wejścia jak i tarasu), a na parterze przeszklony wykusz stanowiący wizytówkę domu. Do bryły budynku przylega jednostanowiskowy garaż, oraz zlokalizowana za nim kotłownia z wyjściem na zewnątrz, co jest sporym atutem zwłaszcza dla osób, które planują ogrzewanie domu paliwem stałym. Na parterze zlokalizowana została strefa dzienna, którą stanowi otwarta przestrzeń obejmująca salon, kuchnię, jadalnię i hall, z centralnie zlokalizowanym kominkiem, który uprzyjemni długie zimowe wieczory. Funkcji parteru dopełnia wc z kabiną prysznicową, praktyczne pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić funkcję spiżarni oraz dodatkowy pokój/gabinet z widokiem na ogród. Część nocna w całości mieści się na poddaszu. Zaplanowano tam cztery sypialnie, każda z wyjściem na balkon, obszerną łazienkę pozwalają na swobodne funkcjonowanie całej rodziny dając jej poczucie komfortu i intymności, oraz garderobę. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym Juliusz Mały V, bez garażu Juliusz Mały VI, a także w wersjach: ze strychem na poddaszu (zamiast pokoju) - Juliusz Mały, Juliusz Mały II (z 2-st. garażem) i Juliusz Mały III (bez garażu), w wersjach o większej powierzchni użytkowej - Juliusz, Juliusz II (z 2-st. garażem) i Juliusz III (bez garażu) oraz w wersjach o większej powierzchni i innym układzie pomieszczeń - Juliusz Nowy, Juliusz Nowy II (z 2-st. garażem) i Juliusz Nowy III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 225 000 zł 177 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 405 000 zł 311 000 zł 296 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 20 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.