Rzuty

Rika
Rzut parter
Rika
Rzut poddasze
Rika
Rzut działki

Elewacje

Rika
Elewacja przód
Rika
Elewacja boczna
Rika
Elewacja boczna
Rika
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Rika to dom, który z pewnością wyróżni się z otoczenia. Nowoczesna bryła, ciekawe połączenie drewnianej okleiny z białym tynkiem i ciemna stolarka przykuwają uwagę. Od strony ogrodowej prezentuje się pięknie przeszklony na całą szerokość salon, prowadzący na otwarty, niezadaszony taras. Wnętrze parteru to jasna, otwarta przestrzeń, gdzie salon tworzy jedną całość z jadalnią i kuchnią. Tuż przy strefie wejściowej umieszczono łazienkę i gabinet, który doskonale sprawdzi się także jako pokój dla Seniora. Z hallu jest przejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do jednostanowiskowego garażu i kotłowni. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie (jedną z osobną garderobą), łazienkę oraz pralnię.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną kamienną oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 288 000 zł 229 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 474 000 zł 372 000 zł 352 000 zł
Elementy zewnętrzne 36 000 zł 26 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.