Rzuty

Dakota VIII
Rzut parter
Dakota VIII
Rzut działki

Elewacje

Dakota VIII
Elewacja przód
Dakota VIII
Elewacja boczna
Dakota VIII
Elewacja boczna
Dakota VIII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Parterowy, nietuzinkowy dom z garażem dwustanowiskowym. Projekt ten będzie idealny na działki z wjazdem od południa. Umiejscowienie salonu od frontu domu sprawi, że pomieszczenie to będzie pięknie doświetlone i słoneczne. Do środka domu prowadzi ustawny wiatrołap, do którego przylega bezpośrednio garderoba. Taki układ zapewni ład i porządek w strefie wejściowej. Prosto z wiatrołapu wchodzi się do dużej, przeszklonej jadalni, która stanowi serce domu. Pokój dzienny łączy się przestrzennie z dużą kuchnią. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano trzy pokoje (jeden z osobną garderobą i łazienką), łazienkę oraz pralnię. W części gospodarczej znajdują się garaż i kotłownia. Projekt dostępny w wersji o podobnej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń - Dakota III, w wersji z czterema sypialniami - Dakota II, z salonem od ogrodu Dakota; o większej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami Dakota IV, z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota V, z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym Dakota VI, oraz z trzema sypialniami, pokojem rekreacyjnym i salonem od frontu Dakota VII oraz ze strychem do adaptacji Dakota IX i Dakota X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 297 000 zł 237 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 498 000 zł 388 000 zł 347 000 zł
Elementy zewnętrzne 41 000 zł 31 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.