Rzuty

Karolina II
Rzut parter
Karolina II
Rzut poddasza
Karolina II
Rzut działki

Elewacje

Karolina II
Elewacja przód
Karolina II
Elewacja boczna
Karolina II
Elewacja boczna
Karolina II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Karolina II to bardzo ciekawy dom parterowy z nieużytkowym poddaszem, które można w ramach adaptacji przystosować do funkcji mieszkalnej. Takie rozwiązanie daje możliwość wykańczania domu etapami - na początku sam parter, a w miarę zwiększania się potrzeb można przeprowadzić adaptację strychu. Parter domu jest tak zaplanowany, aby w pełni zaspokoić oczekiwania 4-osobowej rodziny. Przestronny pokój dzienny połączony jest z jadalnią. Duża ilość przeszkleń zapewni doskonałe doświetlenie tej części domu. Częściowo otwarta kuchnia zapewnia kontakt z domownikami podczas przygotowywania posiłków. Całości dopełniają niewielka spiżarka i wc w hallu. W części nocnej domu zaprojektowane zostały trzy sypialnie (jedna z własną, dużą garderobą i łazienką), pralnia oraz łazienka. Dwustanowiskowy garaż prowadzi do kotłowni, która ma osobne wyjście na zewnątrz. Niewątpliwym atutem domu Karolina II jest pustka nad salonem, dodająca przestrzeni i światła. Na poddaszu można wydzielić antresolę oraz dwa dodatkowe pokoje. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym - Karolina, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI i Karolina VII oraz w wersji z dachem wielospadowym, o różnych aranżacjach, z poddaszem lub bez poddasza do adaptacji - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VI, Karol VII i Karol VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 313 000 zł 145 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 563 000 zł 430 000 zł 395 000 zł
Elementy zewnętrzne 40 000 zł 30 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.