ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Milos to propozycja domu o tradycyjnej stylistyce, zgrabnej i proporcjonalnej bryle. Mimo niedużych gabarytów prezentuje się on niezwykle elegancko, dzięki wysmakowanym dodatkom w postaci lukarny czy prostych słupów przy wejściu, oraz kontrastowemu połączeniu jasnego tynku na elewacjach z ciemną, grafitową dachówką. Tył domu przykuwa uwagę dużymi przeszkleniami, pozwalającymi cieszyć się pełnym widokiem ogrodu oraz wpuszającymi do środka maksymalną ilość naturalnego światła. Zadaszona część tarasu świetnie sprawdzi się podczas gorszej pogody, jak również może stanowić miejsce przechowywania drewna do kominka. Wnętrze domu to czytelny rozdział na trzy strefy. Część dzienna i gospodarcza zostały zlokalizowane na parterze. W centrum domu umieszczono kominek, pozwalający cieszyć się jego widokiem z wielu stron. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia, choć połączone przestrzennie ze sobą, są wyodrębnione. Jadalnia umiejscowiona jest w doskonale oświetlonym wykuszu. W kuchni ciekawym elementem jest narożne okno, które może stać się jej ozdobą. Tuż obok zaprojektowano bardzo przydatną spiżarnię, z której można jednak w ramach adaptacji zrezygnować, powiększając jeszcze bardziej powierzchnię kuchni. Na wprost wiatrołapu znajduje się klatka schodowa, gdzie miejsce pod schodami zagospodarowano jako łazienkę. W przestronnym hallu znajdzie sie miejsce na dużą szafę, co jest niezwykle ważne w domu o niewielkiej powierzchni. Bezpośrednio z wiatrołapu można przejść do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Strefa prywatna mieszkańców została zlokalizowana na poddaszu domu, gwarantując intymność i wygodę. Dwa symetryczne pokoje umiejscowiono z jednej strony poddasza, z drugiej dużą sypialnia z garderobą i własnym balkonem, zachęcającym do porannej kawy. Układu funkcjonalnego poddasza dopełnia ogólnodostępna, przestronna łazienka, z której jest wejście do pralni.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
182 000 zł 126 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
333 000 zł 221 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
66 600 zł 44 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA116.9 m²
+ Powierzchnia garażu20.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.1 m²
Powierzchnia zabudowy129.4 m²
Kubatura netto439.3 m³
Powierzchnia dachu204.1 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.2 m
Min. wymiary działki dł.19.92 m
Min. wymiary działki szer.20.22 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 451 zł 2 751 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-04-02 08:04

37 minut temu, Gość Anna napisał: Dzień dobry, Proszę o przesłanie kosztorysu z rysunkami na adres: angie.aw@vp.pl
Dzień dobry, dostępne bezpłatnie materiały zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy są natomiast dostępne w naszej pracowni odpłatnie. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-04-02 07:25

Dzień dobry, Proszę o przesłanie kosztorysu z rysunkami na adres: angie.aw@vp.pl

Anna

+

2017-04-24 06:12

Proszę o przesłanie kosztorysu z rysunkami na adres erni83@interia.pl
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2017-04-23 10:15

Proszę o przesłanie kosztorysu z rysunkami na adres erni83@interia.pl

Michal

+

2016-10-28 09:23

Witam. Czy mozna naniesc taka zmiane by na dole była lazienka z prysznicem ?? Pozdrawiam Anna
Witam. Niestety ciężko będzie zmieścić prysznic do tak małej łazienki. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.147.29.160
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×