Rzuty

Milos
Rzut parter
Milos
Rzut poddasze
Milos
Rzut działki

Elewacje

Milos
Elewacja przód
Milos
Elewacja boczna
Milos
Elewacja boczna
Milos
Elewacja tył

Przekroje

Milos
Przekroje

Opis

Projekt domu Milos to propozycja domu o tradycyjnej stylistyce, zgrabnej i proporcjonalnej bryle. Mimo niedużych gabarytów prezentuje się on niezwykle elegancko, dzięki wysmakowanym dodatkom w postaci lukarny czy prostych słupów przy wejściu, oraz kontrastowemu połączeniu jasnego tynku na elewacjach z ciemną, grafitową dachówką. Tył domu przykuwa uwagę dużymi przeszkleniami, pozwalającymi cieszyć się pełnym widokiem ogrodu oraz wpuszającymi do środka maksymalną ilość naturalnego światła. Zadaszona część tarasu świetnie sprawdzi się podczas gorszej pogody, jak również może stanowić miejsce przechowywania drewna do kominka. Wnętrze domu to czytelny rozdział na trzy strefy. Część dzienna i gospodarcza zostały zlokalizowane na parterze. W centrum domu umieszczono kominek, pozwalający cieszyć się jego widokiem z wielu stron. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia, choć połączone przestrzennie ze sobą, są wyodrębnione. Jadalnia umiejscowiona jest w doskonale oświetlonym wykuszu. W kuchni ciekawym elementem jest narożne okno, które może stać się jej ozdobą. Tuż obok zaprojektowano bardzo przydatną spiżarnię, z której można jednak w ramach adaptacji zrezygnować, powiększając jeszcze bardziej powierzchnię kuchni. Na wprost wiatrołapu znajduje się klatka schodowa, gdzie miejsce pod schodami zagospodarowano jako łazienkę. W przestronnym hallu znajdzie sie miejsce na dużą szafę, co jest niezwykle ważne w domu o niewielkiej powierzchni. Bezpośrednio z wiatrołapu można przejść do jednostanowiskowego garażu, a dalej do pomieszczenia gospodarczego. Strefa prywatna mieszkańców została zlokalizowana na poddaszu domu, gwarantując intymność i wygodę. Dwa symetryczne pokoje umiejscowiono z jednej strony poddasza, z drugiej dużą sypialnia z garderobą i własnym balkonem, zachęcającym do porannej kawy. Układu funkcjonalnego poddasza dopełnia ogólnodostępna, przestronna łazienka, z której jest wejście do pralni.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 182 000 zł 126 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 333 000 zł 221 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.