Rzuty

Aureliusz III
Rzut parter
Aureliusz III
Rzut poddasze
Aureliusz III
Rzut działki

Elewacje

Aureliusz III
Elewacja przód
Aureliusz III
Elewacja boczna
Aureliusz III
Elewacja boczna
Aureliusz III
Elewacja tył

Przekroje

Aureliusz III
Przekroje

Opis

Aureliusz III to bardzo gustowny dom z poddaszem użytkowym, o tradycyjnej bryle i nieskomplikowanym układzie funkcjonalnym. Bryła budynku jest prosta, zaprojektowana na bazie prostokąta, przekryta nieskomplikowanym, dwuspadowym dachem. Salon z kominkiem wewnętrznym został zlokalizowany przy fasadzie ogrodowej, co daje możliwość otwarcia na duży taras. Kuchnia łączy się przestrzennie z jadalnią i pokojem dziennym. Na parterze usytuowano również przydatną w każdym domu spiżarnię, gabinet oraz niewielką łazienkę. W sporym wiatrołapie odnajdujemy przejście do kotłowni. Liczne przeszklenia podkreślają nietuzinkowy styl wnętrza tego domu, sprawiając jednocześnie wrażenie, iż przestrzeń na dole jest bardzo jasna. Na wygodne poddasze składają się trzy sypialnie, w tym jedna z nich połączona z garderobą oraz ogólnodostępna łazienka. Projekt tego wyjątkowego domu przypadnie do gustu rodzinie 4-6 osobowej. Aureliusz III to projekt domu, który zaprojektowany został z ogromną dbałością o najmniejsze wręcz detale, dzięki czemu przykuwa on uwagę niejednego przechodnia. Ten dom kryje w sobie dobrze przemyślany układ pomieszczeń oraz maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń. Projekt dostępny jest w wersji z garażem: jednostanowiskowym - Aureliusz oraz dwustanowiskowym - Aureliusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 156 000 zł 119 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 287 000 zł 213 000 zł 204 000 zł
Elementy zewnętrzne 21 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.