Rzuty

Hiacynt II
Rzut parter
Hiacynt II
Rzut działki

Elewacje

Hiacynt II
Elewacja przód
Hiacynt II
Elewacja boczna
Hiacynt II
Elewacja boczna
Hiacynt II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Projekt domu Hiacynt II to propozycja dla osób poszukujących średniej wielkości parterowego domu, z jednostanowiskowym garażem, nowoczesnego a zarazem z nutką klasyki. Zarówno kształt domu - podcienie, wielospadowy dach, jak i jego wykończenie - dodatki z drewna kontrastujące z białym tynkiem, jasna okładzina kamienna oraz ciemna dachówka, sprawiają, że dom nabiera charakteru i wygląda niebanalnie. Wnętrze domu zaprojektowane zostało niezwykle funkcjonalnie, z wyraźnym podziałem na trzy strefy. Pierwsza z nich - strefa dzienna, to otwarta przestrzeń obejmująca salon z wyjściem na częściowo zadaszony taras, odizolowaną kuchnię z podręczną spiżarnią oraz całkowicie przeszkloną, dużą jadalnię. Druga strefa - nocna, wyodrębniona została w prawym skrzydle budynku. Mieszczą się w niej trzy sypialnie, z czego dwie mają wyjście na ogród oraz łazienka. Strefa wejściowa domu połączona z gospodarczą to wiatrołap z miejscem na szafy, jednostanowiskowy garaż oraz kotłownia. Niezwykle praktyczne są dwa podcienie - jeden niewielki, na elewacji frontowej, stanowiący osłonę dla wejścia do budynku, drugi na elewacji ogrodowej, stanowiący częściowe zadaszenie dla tarasu, dzięki czemu możemy z niego korzystać nawet wtedy, gdy aura nie koniecznie nam sprzyja. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Hiacynt, oraz z garażem dwustanowiskowym - Hiacynt II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 257 000 zł 227 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 400 000 zł 352 000 zł 341 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.