Rzuty

Fabia VIII
Rzut parter
Fabia VIII
Rzut działki

Elewacje

Fabia VIII
Elewacja przód
Fabia VIII
Elewacja boczna
Fabia VIII
Elewacja boczna
Fabia VIII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Fabia VIII to wymarzony dom parterowy, dla rodziny 5-6-osobowej, której zależy na czterech sypialniach w części nocnej. Wnętrze całego domu jest bardzo precyzyjnie rozplanowane, tak aby maksymalnie wykorzystać każdą dostępną powierzchnię. W wiatrołapie znajdzie się miejsce na dużą szafę. Strefa dzienna stanowi otwartą przestrzeń. Salon otwiera się na jadalnie i kuchnię, która powiększona została o spiżarnię. Całość uzupełnia niewielka, ale funkcjonalna łazienka w hallu. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano cztery wygodne i ustawne sypialnie oraz dużą łazienkę. Dwie z nich mają bezpośrednie wyjścia na taras. Warto zauważyć również, że w projekcie Fabia VIII zaplanowano zewnętrzny kominek, który umili spotkania towarzyskie. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu - Fabia; z garażem 1-st. - Fabia II i Fabia IV; z innym układem funkcjonalnym - Fabia VI, Fabia IX, Fabia XI, Fabia XII, Fabia XIII, Fabia XIV, Fabia XIVa, Fabia XV i Fabia XVa; oraz o mniejszej powierzchni użytkowej - Fabia III, Fabia V, Fabia VII i Fabia X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 313 000 zł 277 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 458 000 zł 403 000 zł 388 000 zł
Elementy zewnętrzne 29 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.