Rzuty

Fabia VIII
Rzut parter
Fabia VIII
Rzut działki

Elewacje

Fabia VIII
Elewacja przód
Fabia VIII
Elewacja boczna
Fabia VIII
Elewacja boczna
Fabia VIII
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Fabia VIII to wymarzony dom parterowy, dla rodziny 5-6-osobowej, której zależy na czterech sypialniach w części nocnej. Wnętrze całego domu jest bardzo precyzyjnie rozplanowane, tak aby maksymalnie wykorzystać każdą dostępną powierzchnię. W wiatrołapie znajdzie się miejsce na dużą szafę. Strefa dzienna stanowi otwartą przestrzeń. Salon otwiera się na jadalnie i kuchnię, która powiększona została o spiżarnię. Całość uzupełnia niewielka, ale funkcjonalna łazienka w hallu. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano cztery wygodne i ustawne sypialnie oraz dużą łazienkę. Dwie z nich mają bezpośrednie wyjścia na taras. Warto zauważyć również, że w projekcie Fabia VIII zaplanowano zewnętrzny kominek, który umili spotkania towarzyskie. Projekt dostępny jest w wersji z trzema sypialniami (w tym jedna z osobną garderobą i łazienką) - Fabia VII oraz Fabia V i Fabia IV (mniejsza pow. użytkowa), w wersji o większej pow. użytkowej (trzy sypialnie, w tym jedna z garderobą i łazienką) - Fabia VI, w wersjach o mniejszej pow. użytkowej (trzy sypialnie): Fabia, Fabia II oraz Fabia III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 295 000 zł 222 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 435 000 zł 320 000 zł 299 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 20 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.