Rzuty

Atreusz Nowy III
Rzut parter
Atreusz Nowy III
Rzut poddasze
Atreusz Nowy III
Rzut działki

Elewacje

Atreusz Nowy III
Elewacja przód
Atreusz Nowy III
Elewacja boczna
Atreusz Nowy III
Elewacja boczna
Atreusz Nowy III
Elewacja tył

Przekroje

Atreusz Nowy III
Przekroje

Opis

Atreusz Nowy III to wygodny, średniej wielkości dom, przykryty dachem dwuspadowym, nawiązujący do tradycyjnego stylu. Każda z elewacji tego domu ma w sobie coś interesującego. To propozycja domu zaprojektowanego z myślą o rodzinie 4-5 osobowej, ceniącej komfortowe i przestronne wnętrza. Rozwiązanie funkcjonalne pomieszczeń na parterze pozwoliło na wydzielenie kuchni i przylegającej do niej spiżarni z pomieszczenia jadalni, zgrabnie połączonej z pokojem dziennym. W salonie wygospodarowano miejsce na kominek wewnętrzny, który nadaje wnętrzu przyjaznego klimatu. Taras ogrodowy umili czas spędzany w przydomowym ogródku. Część dzienną domu na parterze wydzielają również gabinet i łazienka. Pomieszczenie techniczne dostępne są z poziomu wiatrołapu, przez garderobę. Stefę nocną ulokowano na poddaszu - Trzy pokoje (jeden z własną garderobą) i ogólnodostępna łazienka z narożną wanną. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Atreusz Nowy oraz dwustanowiskowym - Atreusz Nowy II, a także w wersjach: z innym układem parteru i poddasza (z garażem jednostanowiskowym - Atreusz, z garażem dwustanowiskowym - Atreusz II oraz bez garażu - Atreusz III) i o mniejszej powierzchni użytkowej (z garażem jednostanowiskowym - Atreusz Mały, z garażem dwustanowiskowym - Atreusz Mały II oraz bez garażu - Atreusz Mały III).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 180 000 zł 135 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 314 000 zł 228 000 zł 222 000 zł
Elementy zewnętrzne 18 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.