Rzuty

Onyks II
Rzut parter
Onyks II
Rzut poddasze
Onyks II
Rzut działki

Elewacje

Onyks II
Elewacja przód
Onyks II
Elewacja boczna
Onyks II
Elewacja boczna
Onyks II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Onyks II to ciekawy, nowoczesny dom z poddaszem użytkowym i ogrodem zimowym. Parter domu to otwarta przestrzeń z dużą ilością przeszkleń. Salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, której przedłużenie stanowi ustawna spiżarnia. Niewątpliwym atutem tego projektu domu jest oranżeria, zapewniające niesamowite wrażenia estetyczne, szczególnie zimą. Dyskretnie umieszczony gabinet pozwoli na pracę w ciszy i spokoju. Całość dopełniają łazienka i kotłownia, która świetnie sprawdzi się również jako pralnia. Centralnie umieszczone schody prowadzą na poddasze, gdzie zaprojektowano trzy sypialnie (jedna z osobną garderobą) i wspólną łazienkę. Projekt dostępny w wersji bez ogrodu zimowego - Onyks oraz w wersji z garażem i innym dachem - Opal.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 243 000 zł 216 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 380 000 zł 335 000 zł 318 000 zł
Elementy zewnętrzne 31 000 zł 27 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.