Rzuty

Tymon
Rzut parter
Tymon
Rzut poddasze
Tymon
Rzut działki

Elewacje

Tymon
Elewacja przód
Tymon
Elewacja boczna
Tymon
Elewacja boczna
Tymon
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Przytulny, nieduży dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Bryła domu ma spokojną, ale nowoczesną formę. Wyeksponowane wejście umieszczone centralnie na elewacji frontowej prowadzi do dobrze zagospodarowanej przestrzeni. I tak w samym wiatrołapie jest miejsce na dużą, zabudowaną szafę. Na lewo, za przesuwnymi drzwiami kryje się niewielka spiżarnia, połączona kolejnymi przesuwnymi drzwiami z kuchnią. Takie rozwiązanie bardzo uprości jedną z codziennych czynności, jaką jest przenoszenie zakupów do kuchni. Przechodząc przez hall mijamy garderobę z przejściem do kotłowni i dyskretnie umieszczoną łazienkę. Kotłownia, oprócz swojej podstawowej funkcji, świetnie sprawdzi się również jako schowek - niezbędny do składowanie sprzętów gospodarstwa domowego, a tym samym utrzymania porządku. Serce domu to kominek, wokół którego zaprojektowano część dzienną - jadalnia powiększona o wykusz połączona z pokojem dziennym i kuchnią, tworzy jedną przestronną całość, dobrze doświetloną światłem naturalnym. Zamknięty pokój na parterze z oknem balkonowym prowadzącym na taras doskonale będzie pełnił rolę pokoju gościnnego, gabinetu lub sypialni dla Seniora. Na górze zostały zaprojektowane dwie mniejsze sypialnie dziecięce, połączone wspólnym balkonem, większa sypialnia dla Gospodarzy oraz ogólnodostępna przestronna łazienka. Projekt ten jest doskonałym przykładem dobrze przemyślanej małej architektury.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz lokalnie płyta żelbetowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianym systemowym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 174 000 zł 133 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 297 000 zł 220 000 zł 206 000 zł
Elementy zewnętrzne 14 000 zł 10 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.