ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Przytulny, nieduży dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Bryła domu ma spokojną, ale nowoczesną formę. Wyeksponowane wejście umieszczone centralnie na elewacji frontowej prowadzi do dobrze zagospodarowanej przestrzeni. I tak w samym wiatrołapie jest miejsce na dużą, zabudowaną szafę. Na lewo, za przesuwnymi drzwiami kryje się niewielka spiżarnia, połączona kolejnymi przesuwnymi drzwiami z kuchnią. Takie rozwiązanie bardzo uprości jedną z codziennych czynności, jaką jest przenoszenie zakupów do kuchni. Przechodząc przez hall mijamy garderobę z przejściem do kotłowni i dyskretnie umieszczoną łazienkę. Kotłownia, oprócz swojej podstawowej funkcji, świetnie sprawdzi się również jako schowek - niezbędny do składowanie sprzętów gospodarstwa domowego, a tym samym utrzymania porządku. Serce domu to kominek, wokół którego zaprojektowano część dzienną - jadalnia powiększona o wykusz połączona z pokojem dziennym i kuchnią, tworzy jedną przestronną całość, dobrze doświetloną światłem naturalnym. Zamknięty pokój na parterze z oknem balkonowym prowadzącym na taras doskonale będzie pełnił rolę pokoju gościnnego, gabinetu lub sypialni dla Seniora. Na górze zostały zaprojektowane dwie mniejsze sypialnie dziecięce, połączone wspólnym balkonem, większa sypialnia dla Gospodarzy oraz ogólnodostępna przestronna łazienka. Projekt ten jest doskonałym przykładem dobrze przemyślanej małej architektury.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz lokalnie płyta żelbetowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz drewnianym systemowym profilem elewacyjnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
174 000 zł 133 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
297 000 zł 220 000 zł 206 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
14 000 zł 10 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
59 400 zł 44 000 zł 41 200 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA118.6 m²
Powierzchnia zabudowy95.8 m²
Kubatura netto397.3 m³
Powierzchnia dachu161.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.17.90 m
Min. wymiary działki szer.18.25 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż0
ZAMÓW PROJEKT    2 480 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-23 12:21

10 minut temu, Gość Bożena Wilczek napisał: Witam! Jestem zainteresowana projektem Tymon w wersji lustrzanej. Mam pytania dotyczące zmian: 1. wykusz - zamiast 1 ściany betonowej bocznej chciałabym aby 2 boki były przeszklone ( w obecnej wersji jest tylko 1) 2. wykusz - czy jest możliwość powiększenia wykuszu i o ile maksymalnie można go powiększyć? 3. gabinet na dole- czy można wstawić dodatkowo okno w bocznej ścianie?
Dzień dobry,  zmiany, o których Pani pisze są możliwe do zaprojektowania. Tego typu zmiany proponujemy wykonać na etapie adaptacji projektu. Wybrany przez Panią architekt dokona ich wyceny i wprowadzi na nasz oryginalny projekt. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-23 12:10

Witam! Jestem zainteresowana projektem Tymon w wersji lustrzanej. Mam pytania dotyczące zmian: 1. wykusz - zamiast 1 ściany betonowej bocznej chciałabym aby 2 boki były przeszklone ( w obecnej wersji jest tylko 1) 2. wykusz - czy jest możliwość powiększenia wykuszu i o ile maksymalnie można go powiększyć? 3. gabinet na dole- czy można wstawić dodatkowo okno w bocznej ścianie?

Bożena Wilczek

+

2018-09-22 18:28

W dniu 21.09.2018 o 17:19, Gość Michał napisał: Witam. Proszę o informację czy projekt tego domu można zamówić w wersji szkieletowej? zrd.cierpisz@gmail.com
witam Projekt dostępny jest u nas tylko w wersji tradycyjnej murowanej. O możliwość realizacji domu w szkielecie należy dopytać w firmie oferującej realizację budów w wybranej technologii. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-09-21 15:19

Witam. Proszę o informację czy projekt tego domu można zamówić w wersji szkieletowej? zrd.cierpisz@gmail.com

Michał

+

2018-09-20 07:15

14 godzin temu, Gość Michał napisał: Witam. Proszę o informację czy projekt tego domu można zamówić w wersji szkieletowej? zrd.cierpisz@gmail.com
Witam Projekt dostępny jest u nas tylko w wersji tradycyjnej murowanej. O możliwość jego realizacji w szkielecie należy dopytać w firmie oferującej budowy domów w wybranej technologii. Poxzdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.146.98.143
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×