ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Okazały dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, idealny dla rodziny 4-6-osobowej. Na parter składa się w głównej mierze strefa dzienna. Salon jest połączony przestrzennie z jadalnią i kuchnią (którą uzupełnia wygodna spiżarnia). W niewielkiej łazience wygospodarowano miejsce na prysznic. W centrum postawiony został dwustronny kominek, uroki którego można podziwiać zarówno z jadalni, jak i salonu. Dodatkowy pokój na parterze posiada bezpośrednie wyjście na taras. Z wiatrołapu przechodzi się do kotłowni (zaprojektowanej tak, aby jednocześnie pełniła funkcję pralni), a dalej do garażu i pomieszczenia gospodarczego. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie są trzy sypialnie (w tym jedna z własną garderobą i łazienką) i ogólnodostępna łazienka. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Oktawiusz II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu z płyt g-k. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje - tynk strukturalny oraz okładzina drewniana. Pokrycie dachu dachówką cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Jagoda Gruca

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
256 500 zł 196 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
407 000 zł 303 500 zł 287 500 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 500 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
81 400 zł 60 700 zł 57 500 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA132.6 m²
+ Powierzchnia garażu20.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze7.5 m²
Powierzchnia zabudowy147.3 m²
Kubatura netto501.6 m³
Powierzchnia dachu138.6 m²
Powierzchnia dachu płaskiego66.2 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.19.60 m
Min. wymiary działki szer.22.65 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 795 zł 3 045 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-08 14:13

4 godziny temu, slavj napisał: Witam wszystkich zainteresowanych projektem, Proszę o odpowiedź na poniższe 2 pytania ( szczególnie autorów projektu ). 1. Czy jest możliwość doprojekowania piwnicy ? (działka na zachodnim stoku) 2. Projekt zawiera sporo elementów wystających poza obrys dachu. Czy mogą być problemy z przeciekaniem wody w tych miejscach ? Trochę się tego obawiam. Poza tym projekt bardzo mi się podoba. Sławek  
Dzień dobry, można doprojektować piwnice. Są dwa sposoby wprowadzania zmian: poprzez naszą Pracownię przed dokonaniem zakupu projektu lub poprzez lokalnego architekta na etapie adaptacji, po dokonaniu zakupu wersji katalogowej projektu. Nasza pracownia udziela wówczas bezpłatnej pisemnej zgody na zmiany. Zmiany są płatne dodatkowo i wyceniane za każdym razem indywidualnie. Projekt Oktawiusz zakłada standardowe rozwiązania budowlane zapobiegające przeciekaniu wody i jeżeli płaskie zadaszenia zostaną odpowiednio wykonane, wówczas nie będą występowały problemy z przeciekaniem. Konieczne jest zachowanie dokładności wykonania. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-08 09:33

Witam wszystkich zainteresowanych projektem, Proszę o odpowiedź na poniższe 2 pytania ( szczególnie autorów projektu ). 1. Czy jest możliwość doprojekowania piwnicy ? (działka na zachodnim stoku) 2. Projekt zawiera sporo elementów wystających poza obrys dachu. Czy mogą być problemy z przeciekaniem wody w tych miejscach ? Trochę się tego obawiam. Poza tym projekt bardzo mi się podoba. Sławek  

slavj

+

2019-01-24 10:49

2 godziny temu, Gość lukasz napisał: Witam, Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych z wymiarami .     lukdis1313@yahoo.pl     Dziękuję, pozdrawiam
Dzień dobry, rysunki szczegółowe zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-01-24 08:49

Witam, Proszę o przesłanie rysunków szczegółowych z wymiarami .     lukdis1313@yahoo.pl     Dziękuję, pozdrawiam

lukasz

+

2018-12-05 10:33

13 minut temu, Gość Tomek napisał: Proszę o przesłanie rysunków z wymiarami pomieszczeń i szacunkowy kosztorys oraz zestawienie materiałowe. Mój adres email: tominred@gmail.com Dziękuję, pozdrawiam
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.146.98.143
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×