Rzuty

Melisa II
Rzut parter
Melisa II
Rzut poddasze
Melisa II
Rzut działki

Elewacje

Melisa II
Elewacja przód
Melisa II
Elewacja boczna
Melisa II
Elewacja boczna
Melisa II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Melisa II to przytulny dom jednorodzinny z garażem dwustanowiskowym. Szczególnie ciekawie prezentuje się strona ogrodowa - z szeroko zadaszonym tarasem i zewnętrznym kominkiem. Układ pomieszczeń wewnątrz zapewni komfortowe życie codzienne. Spory wiatrołap ma przewidziane miejsce na duże szafy. Część dzienna, zajmująca lewe skrzydło domu, to przestronny salon, jadalnia i obszerna kuchnia ze spiżarnią. Z prawej strony domu zaprojektowano niewielką łazienkę oraz gabinet z wyjściem na ogród. Ten dodatkowy pokój doskonale sprawdzi się także jako pokój dla Seniora. Na poddaszu zaplanowano z kolei cztery wygodne sypialnie oraz łazienkę. Sypialnia Rodziców posiada oddzielone miejsce na garderobiane szafy. Projekt dostępny jest w wersji z kątem nachylenia dachu nad garażem i nad tarasem 40 st. - Melisa III. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Melisa oraz w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej - Melisa Mała oraz Melisa Mała II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 299 000 zł 237 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 494 000 zł 386 000 zł 354 000 zł
Elementy zewnętrzne 29 000 zł 22 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.