Rzuty

Hansel
Rzut parter
Hansel
Rzut poddasze
Hansel
Rzut działki

Elewacje

Hansel
Elewacja przód
Hansel
Elewacja boczna
Hansel
Elewacja boczna
Hansel
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Hansel jest projektem dużego i funkcjonalnego domu parterowego z użytkowym poddaszem, który spełni oczekiwania 5-6-osobowej rodziny. Ciekawa bryła budynku, w połączeniu z elewacją z okładziny kamiennej, wyróżnia dom z otoczenia. W strefie dziennej zaprojektowano przestronny salon z jadalnią oraz otwartą kuchnię, która została wyposażona w praktyczną wyspę i spiżarnię. Z hallu mamy dostęp do ogólnodostępnej łazienki oraz dodatkowego pokoju, który posiada własną łazienkę. Z wiatrołapu mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego, a następnie do garażu. W strefie prywatnej na poddaszu zaprojektowano cztery wygodne sypialnie, dużą łazienkę, pralnię oraz garderobę. Projekt jest dostępny w wersji z dachem z okapem - Greta.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop monolityczny żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 296 000 zł 229 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 490 000 zł 371 000 zł 364 000 zł
Elementy zewnętrzne 29 000 zł 21 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.