Rzuty

Megan IV
Rzut parter
Megan IV
Rzut poddasze
Megan IV
Rzut działki

Elewacje

Megan IV
Elewacja przód
Megan IV
Elewacja boczna
Megan IV
Elewacja boczna
Megan IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Megan IV to elegancki, reprezentacyjny dom z dużą ilością ciekawych przeszkleń. Na parterze zaprojektowano wygodną część dzienną. Przestronny wiatrołap prowadzi do hallu, w którym zaprojektowano łazienkę oraz dodatkowy pokój, doskonale pełniący funkcję gabinetu. Kuchnia jest częściowo otwarta na jadalnię. W ramach adaptacji można ją zupełnie oddzielić od pozostałej części strefy dziennej. Duża jadalnia, połączona z salonem, umieszczona została w pięknie przeszklonym narożniku. Zadaszony taras zachęca do odpoczynku w letnie dni. Całości dopełnia duży, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Na poddaszu umieszczono strefę prywatną domowników. Cztery sypialnie, osobna pralnia i duża łazienka w pełni zaspokoją potrzeby nawet większej rodziny. Projekt dostępny jest w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej: Megan, Megan II oraz Megan III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kliknierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 286 000 zł 228 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 492 000 zł 386 000 zł 361 000 zł
Elementy zewnętrzne 31 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.