ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Megan IV to elegancki, reprezentacyjny dom z dużą ilością ciekawych przeszkleń. Na parterze zaprojektowano wygodną część dzienną. Przestronny wiatrołap prowadzi do hallu, w którym zaprojektowano łazienkę oraz dodatkowy pokój, doskonale pełniący funkcję gabinetu. Kuchnia jest częściowo otwarta na jadalnię. W ramach adaptacji można ją zupełnie oddzielić od pozostałej części strefy dziennej. Duża jadalnia, połączona z salonem, umieszczona została w pięknie przeszklonym narożniku. Zadaszony taras zachęca do odpoczynku w letnie dni. Całości dopełnia duży, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Na poddaszu umieszczono strefę prywatną domowników. Cztery sypialnie, osobna pralnia i duża łazienka w pełni zaspokoją potrzeby nawet większej rodziny. Projekt dostępny jest w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej: Megan, Megan II oraz Megan III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kliknierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA149.6 m²
+ Powierzchnia garażu32.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.1 m²
Powierzchnia zabudowy160.5 m²
Kubatura netto578.6 m³
Powierzchnia dachu221.4 m²
Powierzchnia dachu płaskiego34.6 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.27.06 m
Min. wymiary działki szer.17.42 m
Liczba pokoi5
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 837 zł 3 087 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-05 12:22

3 godziny temu, Marcin R napisał: W takim razie proszę o przesłanie rzutów z wymiarami oraz jeśli to możliwe obrysu na adres marcin.rumanek@gmail.com. Z góry dziękuję. Dodatkowo chciałbym zapytać, czy jeśli byłbym pierwszym klientem to możliwe byłby lekkie dostosowanie projektu, np wydłużenie i/lub poszerzenie o kilkadziesiąt centymetrów. 
Dzień dobry, dzisiaj prześlemy materiały. Nasza pracownia opracowuje projekt techniczny taki jak jest na naszej stronie. Po skończonej dokumentacji można zlecić zmiany do projektu. Jest to usługa dodatkowo płatna. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-05 08:34

W takim razie proszę o przesłanie rzutów z wymiarami oraz jeśli to możliwe obrysu na adres marcin.rumanek@gmail.com. Z góry dziękuję. Dodatkowo chciałbym zapytać, czy jeśli byłbym pierwszym klientem to możliwe byłby lekkie dostosowanie projektu, np wydłużenie i/lub poszerzenie o kilkadziesiąt centymetrów. 

Marcin R

+

2019-03-04 14:45

17 godzin temu, Gość Marcin R napisał: A czy posiadają państwo obrys budynku oraz rzuty z wymiarami pomieszczeń?
Dzień dobry, możemy wysłać zwymiarowaną koncepcję natomiast trzeba liczyć się z tym, że podczas opracowywania dokumentacji technicznej wymiary mogą ulec nieznacznej zmianie. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-04 14:06

A czy posiadają państwo obrys budynku oraz rzuty z wymiarami pomieszczeń?

Marcin R

+

2019-03-04 08:12

W dniu 1.03.2019 o 20:28, Gość Marcin R napisał: Dzień dobry, Bardzo podoba mi się ten projekt, chciałbym zapytać kiedy można się spodziewać szczegółów dotyczących projektu np. charakterystyka czy obrys, oraz kiedy projekt będzie w pełni ukończony. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry, projekt Megan IV jest nowym projektem w naszej ofercie i jest na etapie koncepcji. Dopiero po złożeniu zamówienia przez pierwszego Klienta rozpoczniemy opracowanie dokumentacji technicznej. Czas oczekiwania od ewentualnego zamówienia wynosi 6-8 tygodni. Wówczas będą dostępne rysunki szczegółowe oraz koszty budowy. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 3.87.147.184
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×