Rzuty

Dawid IV
Rzut parter
Dawid IV
Rzut poddasze
Dawid IV
Rzut działki

Elewacje

Dawid IV
Elewacja przód
Dawid IV
Elewacja boczna
Dawid IV
Elewacja boczna
Dawid IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dawid IV to klasyczny dom parterowy z użytkowym poddaszem, idealny dla rodziny 4-5-osobowej. Parter w całości to strefa dzienna, uzupełniona o garaż i kotłownię. Wejście do domu skryte jest pod niewielkim podcieniem. Wiatrołap poszerzony jest o bardzo przydatną garderobę, pełniącą jednocześnie rolę schowka i przejścia do garażu. Układ funkcjonalny jest tak pomyślany, że salon jest wyraźnie oddzielony od jadalni i częściowo zamkniętej kuchni. Zlokalizowana obok schodów łazienka dopełnia całości. Na użytkowym poddaszu zaprojektowano cztery pokoje, łazienkę oraz strych, który można w ramach adaptacji przekształcić w wygodny apartament dla Rodziców. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Dawid V oraz w wersjach o mniejszej powierzchni użytkowej - Dawid, Dawid II oraz Dawid III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 266 000 zł 213 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 420 000 zł 331 000 zł 317 000 zł
Elementy zewnętrzne 30 000 zł 22 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.