Projekty małych domów jednorodzinnych - do 120 mkw

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor


Wyświetl:

Strona:

Projekty małych domów jednorodzinnych - do 120 mkw

Projekty małych domów jednorodzinnych – do 120 m²

Projekty niewielkich domów z naszej kolekcji cieszą się dużym zainteresowaniem klientów – głównie dlatego, że charakteryzują się niskimi kosztami budowy oraz późniejszej eksploatacji. Niejeden współpracujący z nami inwestor już się przekonał, że budynek mieszkalny o niewielkiej powierzchni użytkowej może być równie funkcjonalny, co inny o znacznie większym metrażu.

Wydaje się logiczne, że im dom jest większy, tym wyższe są koszty jego wybudowania. Tymczasem to niezupełnie prawda. Okazuje się, że wszystko zależy od zastosowanych rozwiązań technicznych, kształtu bryły i dachu (dwuspadowy czy czterospadowy), ilości zaplanowanych pomieszczeń gospodarczych oraz innych czynników. Dlatego jeśli Twoim priorytetem jest niska cena, zajrzyj do kategorii domy tanie w budowie. Jeżeli zaś wiesz, że Twój wymarzony dom powinien przede wszystkim posiadać niewielki metraż – właśnie to jest kolekcja projektów, w której powinieneś szukać oferty dla siebie!

Projekty małych domów parterowych i piętrowych jako alternatywa dla mieszkania

W tej kategorii znajdziesz projekty niewielkich domów prostych w budowie i nie większych niż 120 m². Niektóre z nich mają nawet poniżej 100 m². Choć jak na dom to niezbyt dużo, taka powierzchnia oznacza w praktyce naprawdę sporo przestrzeni. Mimo że budynek mniejszy niż 100 m² uważany jest za nieduży, będzie on większy niż przeciętne mieszkanie w Polsce. A przecież dom to ogromny komfort posiadania własnego podwórka oraz niezależności od wspólnoty lub administracji. Mieszkańcy bloków czy kamienic nie mają tyle szczęścia.

Niskie koszty budowy domu i utrzymania go (w przypadku budynku energooszczędnego) sprawiają, że to przedsięwzięcie może być dziś porównywalne lub nawet bardziej korzystne finansowo niż zakup mieszkania.

Projekty domów małych – zalety

Nasza kolekcja projektów domów o niewielkiej powierzchni to zbiór ofert, które mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest to wspomniany już stosunkowo niski koszt budowy i późniejszego utrzymania budynku. Niewątpliwie, jeśli masz ograniczony budżet, wybór niewielkiego domu taniego w realizacji może być bardzo dobrym punktem wyjścia do planowania wydatków. Zaoszczędzisz przede wszystkim na materiałach, których użyjesz do budowy i wykończenia – ponieważ zwyczajnie będziesz ich potrzebować mniej.

Oprócz tego, że kategoria do 120 m² to najczęściej projekty domów tanich w budowie, to zgromadzone tu oferty posiadają także inne zalety. Najważniejsze z nich przedstawiamy poniżej.

  • Niewielki dom jest przytulny, a jego aranżacja przemyślana. Mniejsza powierzchnia budzi we właścicielach duże pokłady kreatywności pod względem aranżacji przestrzeni. Jeśli wiesz, że musisz ustawić meble w sposób nieprzypadkowy, bo inaczej się nie zmieszczą lub stracą swoją funkcjonalność, z pewnością będziesz bardziej zadowolony z finalnego kształtu aranżacji wnętrza.
  • Domy o powierzchni mniejszej niż 120 m² są świetnym rozwiązaniem dla dwuosobowej, trzyosobowej lub czteroosobowej rodziny. Niewielka przestrzeń jest zdecydowanie wystarczająca dla ich potrzeb, a jednocześnie skłania do wspólnego spędzania czasu – ponieważ domownikom trudno jest rozejść się w różne, dalekie części domu. Rodzina jest zatem zintegrowana znacznie lepiej niż gdyby mieszkała w willi, gdzie dzięki dużej przestrzeni każdy może skupić się głównie na swoich sprawach.
  • Domy nowoczesne o powierzchni do 120 m² są łatwe do utrzymania w czystości. Oferujemy projekty budynków, które gwarantują, że na ich sprzątaniu nie będziesz spędzać każdorazowo długich godzin. W końcu jest tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia! Niewielka przestrzeń zmusza też wszystkich domowników do regularnego wyrzucania niepotrzebnych rzeczy, które tylko kurzą się i zajmują miejsce na półkach. Nieużywanym rzeczom można dać drugie życie, sprzedając lub, jeśli to możliwe, poddając procesowi recyklingu.
  • Niewielki dom nie zabiera dużo miejsca na działce budowlanej. To oznacza, że masz możliwość kupić tańsze miejsce pod budowę albo dużą część terenu przeznaczyć na ogród, garaż czy zewnętrzną pracownię. Możesz też postawić dom na wąskiej działce, która pozornie nie nadaje się pod zabudowę – wystarczy, że wybierzesz i dopasujesz odpowiedni projekt.

Projekty małych domów z garażem znajdziesz w tej kategorii, a same garaże w dedykowanej zakładce.

Gotowe projekty małych domów – czy mają jakieś wady?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych poniżej 120 m² oczywiście nie są pozbawione wad. Należy jednak rozpatrywać je indywidualnie – mniejsza przestrzeń na co dzień bywa dokuczliwa, ale jak już wiesz, wiele osób traktuje ją jako przytulną i taką, która jednoczy domowników. Brak miejsca na kolejną łazienkę to minus z perspektywy dużej rodziny, ale niezbyt liczna w zupełności poradzi sobie z jedną. Pamiętaj, że w tej kategorii oferujemy projekty tak zróżnicowane, że z pewnością każdy znajdzie ten, który odpowie na wszystkie oczekiwania przyszłych mieszkańców.

Jak wybrać projekt niedużego domu?

Projekt architektoniczny domu o niedużej powierzchni powinien zakładać zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań, które sprawią, że przestrzeń będzie idealnie dopasowana do potrzeb mieszkańców. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • wyraźne rozróżnienie strefy dziennej i nocnej, które zapewni domownikom swobodę pracy, nauki, odpoczynku i wspólnego spędzania czasu,
  • mądrze zaprojektowane zaplecze gospodarcze – w niewielkim domu nie może zabraknąć garażu lub wiaty garażowej, piwnicy lub poddasza, a także miejsc, w których można zorganizować praktyczne schowki – bez tego nieduża przestrzeń szybko się zagraci i będzie sprawiała wrażenie jeszcze mniejszej.

Zarówno projekty domów piętrowych, jak i nasze propozycje parterówek posiadają liczne rozwiązania, które sprawiają, że funkcjonalność takiego domu jest naprawdę na wysokim poziomie! Dzięki racjonalnej organizacji powierzchni możliwe jest nawet wygospodarowanie w nich przestrzeni na samodzielne garderoby, pralnie czy inne pomieszczenia gospodarcze.

Projekty domów z poddaszem do 120 m² – sprawdź, czy to ma sens

Projekty domów parterowych to znaczna część naszej oferty do 120 m². Jednak dużą popularnością cieszą się także domy z poddaszem. Zajmują one taką samą lub mniejszą powierzchnię co parterówki, ale w środku mają nieporównywalnie więcej przestrzeni do wykorzystania. Jedna kondygnacja więcej to szansa na dodatkową sypialnię, gabinet albo garderobę. Większość miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dopuszcza stawianie budynków z poddaszem użytkowym, więc jest to praktyczne rozwiązanie, które można dopasować do każdej przestrzeni – nawet tej najmniejszej czy bardzo wąskiej.

Własny dom na wyciągnięcie ręki – jak znaleźć nowoczesne projekty niewielkich budynków?

Zacznij szukanie domu dla siebie już dziś! Jeśli marzą Ci się niewielkie, ale własne cztery kąty, koniecznie zwróć uwagę na naszą ofertę właśnie w tej kategorii. Zauważ, że prezentujemy wizualizacje poszczególnych domów z kosztorysem wybudowania – podajemy oszacowaną sumę, którą trzeba będzie zapłacić za postawienie budynku z danego projektu, przy założeniu korzystania ze standardowych materiałów. Pamiętaj też, że do każdego z projektów możesz nanieść swoje zmiany.

Wybuduj dom, o którym marzysz! Wybierz jeden z naszych projektów z kategorii do 120 m² i nie przejmuj się ograniczonym budżetem czy niewielką przestrzenią budowy. Dom to Twoje miejsce na ziemi, które ma szansę sprawdzić się znacznie lepiej niż mieszkanie w bloku.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!