ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty małych domów jednorodzinnych - do 120 mkw

Projekty małych domów jednorodzinnych są tanie w budowie i eksploatacji oraz idealne nadają się na wąskie działki. Oferowane przez naszą Pracownię projekty domów do 120 metrów kwadratowych cechuje estetyczna bryła i wygodny układ funkcjonalny. Prosta konstrukcja zaproponowana przez projektantów tych domów, wyróżnia je na tle innych rozwiązań, czyniąc je atrakcyjnymi finansowo a niebanalne wnętrza oraz wysokiej jakości detal sprawiają, że są to domy wprost pożądane przez Polaków! Zwarta bryła, która wyróżnia te projekty domów, gwarantuje maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń i zminimalizowanie kosztów budowy, a idealne proporcje i skromność wnętrza podkreślają ich wyjątkowy styl. Projekty domów małych to propozycje budynków dla niewielkich rodzin, które idealnie wkomponują się w najbardziej nietypowe działki. Mimo swych niewielkich gabarytów urzekają subtelnością i smakiem. Na pierwszy rzut oka dostrzec w nich można ich niepowtarzalny klimat i wdzięk. I choć plany domów tu prezentowanych są niewielkie, to skrywają w sobie bardzo praktycznie przemyślane wnętrza.

... więcej

Dom do 120m2

Każdy inwestor, który planuję budowę niewielkiego domu powinien zapoznać się z ofertą pracowni architektonicznej „Dobre Domy”, w której znajdują się projekty budynków, których powierzchnia nie przekracza 120m2. Domy, chociaż niewielkie, charakteryzują się wyjątkowo przemyślanym układem pomieszczeń oraz elegancją formy.

Cechy domu do 120m2 :

 • To niewielki budynek, którego powierzchnia nie przekracza 120m2.
 • Projekty mogą obejmować domy parterowe oraz te z użytkowym poddaszem – jeśli wybierzemy drugi projekt, należy przygotować się na konieczność zagospodarowania miejsca na klatkę schodową.
 • Wedle upodobań przyszłych mieszkańców, mogą posiadać takie udogodnienia jak balkon, czy taras.
 • Mieszczą się na niewielkiej działce.

Plusy domu 120m2:

 • Ze względu na małą powierzchnię domu, ogrzewanie nie kosztuje dużo, mieszkańcy mogą więc zaoszczędzić na eksploatacji.
 • Niskie koszty budowy, szczególnie jeśli wybierze się projekt domu z dwuspadowym dachem i nieskomplikowaną bryłą.
 • Sprzątanie niewielkiej przestrzeni nie zajmuje dużo czasu, przez co jest to idealna opcja dla zapracowanych, którzy nie chcą spędzać długich godzin na porządkach.
 • Oszczędna przestrzeń komunikacyjna pozwala mieszkańcom na łatwe poruszanie się po domu oraz usprawnia kontakt.

Idealne dla:

 • Młodych rodzin – tego typu projekt sprawdzi się w przypadku par, także tych, które mają małe dziecko. W drugim przypadku dobrym pomysłem będzie mały dom parterowy – wzrasta stopień bezpieczeństwa dziecka i łatwość przemieszczania się.
 • Pary seniorów – w tym przypadku idealny będzie projekt małego domu parterowego, którego niewielka powierzchnia i brak schodów ułatwią poruszanie się po budynku.
 • Singli – mały domek będzie dobrą alternatywą dla tych, których nie satysfakcjonuje mieszkanie w bloku i planują przenieść się do budynku wolnostojącego.

Koszty budowy domu do 120m2:

Koszty w dużej mierze zależą od tego, na jaki projekt domu się zdecydujemy, wybierając dom parterowy, więcej wydamy na dach, w przypadku domu z poddaszem użytkowym, dochodzi koszt związany z klatką schodową. Tańsze są realizacje projektów mniej skomplikowanych, zbliżonych kształtem do sześcianu. Oczywiście przy wyliczaniu kosztów domu, należy brać pod uwagę również ceny okien, drzwi i materiałów wykończeniowych. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez naszą pracowni projektami domów z kosztorysem, to znacząco ułatwi pracę w późniejszych etapach budowy.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×