ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Intrygujący dom parterowy, z garażem dwustanowiskowym. Idealny dla rodziny 4-5-osobowej, szukającej nietuzinkowego domu, który z jednej strony wyróżni się z otoczenia, a z drugiej pozostanie funkcjonalny i wygodny. Do wnętrza domu prowadzi niewielki wiatrołap, z którego przechodzimy do garderoby po lewej i do części gospodarczej po prawej stronie domu. Garaż dostępny jest z kotłowni. Od razu z wiatrołapu przechodzimy do jadalni, a następnie do pokoju dziennego połączonego przestrzennie z obszerną kuchnią, w której swobodnie zmieści się wygodna wyspa. Pokój dzienny oddzielony jest od jadalni kominkiem, którego walory podziwiać można z kilku stron. Część nocna domu zaprojektowana została w odizolowanym, prawym skrzydle, co zapewni mieszkańcom poczucie intymności i spokoju. W części tej zaplanowano dwa pokoje, toaletę, łazienkę i pralnię, a także moduł dla Rodziców, składający się z dużej sypialni z wyjściem na taras, garderoby oraz niewielkiej łazienki. Warto zwrócić uwagę na duży podcień koło jadalni, zapewniający popołudniowy odpoczynek. W ramach adaoptacji można zrezygnować z pralni i zrobić w tamtym miejscu schody na poddasze. Projekt dostpny w wersji z innym ukadem strefy nocnej - Patio I.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
265 000 zł 202 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
441 000 zł 326 000 zł 307 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
35 000 zł 25 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
88 200 zł 65 200 zł 61 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA140.8 m²
+ Powierzchnia garażu33.9 m²
Powierzchnia zabudowy230.4 m²
Kubatura netto513.2 m³
Powierzchnia dachu315.4 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.2 m
Min. wymiary działki dł.28.08 m
Min. wymiary działki szer.23.90 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 690 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-10 14:17

6 godzin temu, Gość Damian napisał: Dzień Dobry, Czy mogłbym prosić o materiały szczególowe projektu? biehman@wp.pl
Dzień dobry, Rysunki szczegółowe zostaną wysłane na podany adres w poniedziałek. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-11-10 07:37

Dzień Dobry, Czy mogłbym prosić o materiały szczególowe projektu? biehman@wp.pl

Damian

+

2018-07-20 11:49

Witam. Czy stan wykończony obejmuję koszty instalacji czy jednak instalacje (88200zl) to dodatkowy koszt do stanu wykończonego ?
Dzień dobry,   Instalacje to dodatkowy koszt do stanu wykończonego,   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-07-20 11:32

Witam. Czy stan wykończony obejmuję koszty instalacji czy jednak instalacje (88200zl) to dodatkowy koszt do stanu wykończonego ?

Krzysztof

+

2018-05-04 10:15

Witam, czy projekt ma dostepne poddasze użytkowe ? Jesli tak, to poprosze o dokładne rzuty na email: izaantczak@op.pl Dziękuje bardzo
Dzień dobry, projekt Patio II jest zaprojektowany jako dom parterowy. Na etapie adaptacji lokalny architekt może dokonać zmian w projekcie. E dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe do projektu. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.226.4.91
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×