Rzuty

Patio II
Rzut parter
Patio II
Rzut działki

Elewacje

Patio II
Elewacja przód
Patio II
Elewacja boczna
Patio II
Elewacja boczna
Patio II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Intrygujący dom parterowy, z garażem dwustanowiskowym. Idealny dla rodziny 4-5-osobowej, szukającej nietuzinkowego domu, który z jednej strony wyróżni się z otoczenia, a z drugiej pozostanie funkcjonalny i wygodny. Do wnętrza domu prowadzi niewielki wiatrołap, z którego przechodzimy do garderoby po lewej i do części gospodarczej po prawej stronie domu. Garaż dostępny jest z kotłowni. Od razu z wiatrołapu przechodzimy do jadalni, a następnie do pokoju dziennego połączonego przestrzennie z obszerną kuchnią, w której swobodnie zmieści się wygodna wyspa. Pokój dzienny oddzielony jest od jadalni kominkiem, którego walory podziwiać można z kilku stron. Część nocna domu zaprojektowana została w odizolowanym, prawym skrzydle, co zapewni mieszkańcom poczucie intymności i spokoju. W części tej zaplanowano dwa pokoje, toaletę, łazienkę i pralnię, a także moduł dla Rodziców, składający się z dużej sypialni z wyjściem na taras, garderoby oraz niewielkiej łazienki. Warto zwrócić uwagę na duży podcień koło jadalni, zapewniający popołudniowy odpoczynek. W ramach adaoptacji można zrezygnować z pralni i zrobić w tamtym miejscu schody na poddasze. Projekt dostpny w wersji z innym ukadem strefy nocnej - Patio I.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 265 000 zł 202 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 441 000 zł 326 000 zł 307 000 zł
Elementy zewnętrzne 35 000 zł 25 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.