Rzuty

Atlanta Nowa III
Rzut parter
Atlanta Nowa III
Rzut poddasze
Atlanta Nowa III
Rzut działki

Elewacje

Atlanta Nowa III
Elewacja przód
Atlanta Nowa III
Elewacja boczna
Atlanta Nowa III
Elewacja boczna
Atlanta Nowa III
Elewacja tył

Przekroje

Atlanta Nowa III
Przekroje

Opis

Projekt Atlanta Nowa III jest domem z poddaszem użytkowym, idealnym dla wszystkich tych Państwa, którzy są przywiązani do tradycyjnej architektury. Wizualnie projekt wyróżnia się dbałością o detale i elegancją. Prostą bryłę domu wzbogacają zadaszenia, podcień ogrodowy i wykusz, dodając mu uroku i sprawiając, że doskonale wpasuje się w każde otoczenie. Jasne elewacje - biały tynk i kremowe akcenty z okładziny kamiennej - pięknie kontrastują z ciemnym kolorem dachu. Ciepła dodają stolarka i elementy wykończeniowe z naturalnego drewna. Wejście do domu podkreślone jest przez półokrągłe schody oraz daszek, utworzony z balkonu. Przestrzeń mieszkalna domu Atlanta Nowa III jest zaplanowana niezwykle praktycznie. Do środka prowadzi nas wiatrołap, który doświetlony jest poprzez okno naturalnym światłem słonecznym. Centralnie umieszczony kominek skupia na sobie uwagę, stając się ozdobą domu, szczególnie w jesienne i zimowe wieczory. Jego lokalizacja pozwala również na alternatywne zastosowanie ogrzewania kominkowego. Część dzienna została zaprojektowana jako otwarta strefa. Kuchnia z dużymi możliwościami aranżacji uzupełniona jest o niezwykle praktyczną spiżarkę. W jadalni jest miejsce na duży stół, a umiejscowienie jej w wykuszu pozwoli cieszyć się widokiem ogrodu również podczas codziennych, wspólnych posiłków. Pokój dzienny z pewnością stanie się ulubionym miejscem odpoczynku całej rodziny. Dopełnieniem parteru jest gabinet oraz łazienka z natryskiem. Do strefy gospodarczej przechodzi się bezpośrednio z wiatrołapu. Na poddasze domu prowadzą schody zgrabnie ukryte w klatce schodowej. Trzy sypialnie, z których jedna ma swoją garderobę, oraz ogólnodostępna łazienka tworzą część prywatną domowników. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Atlanta Nowa II oraz jednostanowiskowym - Atlanta Nowa, a także z inną aranżacją parteru i poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Atlanta, z garażem dwustanowiskowym - Atlanta II oraz bez garażu - Atlanta III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Aldona Dymus-Hańczak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.