Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Nela IV to elegancki, parterowy dom o klasycznej formie i nowoczesnym wykończeniu. Polecany szczególnie dla rodziny 4-6-osobowej. Spory podcień wejściowy zapewni ochronę podczas gorszej pogody. Tuż koło wiatrołapu umieszczono przydatną garderobę oraz przejście do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do garażu dwustanowiskowego. Strefa dzienna obejmuje lewe skrzydło domu. Przestronny pokój dzienny połączony z jadalnią zachęca do wypoczynku. Zamkniętą kuchnię można w ramach adaptacji otworzyć na pokój dzienny. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni znajduje się spiżarnia. Dopełnieniem strefy dziennej jest osobna toaleta. Strefa nocna domu to cztery sypialnie, ogólnodostępna łazienka i pralnia. Projekt dostępny w wersji z 3 sypialniami (w tym jedna zaprojektowana jako apartament, z osobną łazienką i garderobą) - Nela.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Tomasz Flak
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
291 000 zł 220 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
449 000 zł 331 000 zł 317 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
37 000 zł 27 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
89 800 zł 66 200 zł 63 400 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA127.6 m²
+ Powierzchnia garażu37.2 m²
Powierzchnia zabudowy241.1 m²
Kubatura netto482.7 m³
Powierzchnia dachu325.5 m²
Kąt nachylenia dachu25°
Wysokość budynku6.2 m
Min. wymiary działki dł.26.94 m
Min. wymiary działki szer.23.54 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-09-21 12:17

48 minut temu, Gość Kuba napisał: Dzień dobry, proszę o przesłanie szczegółowych rysunków na jakubjasiak@interia.pl
Dzień dobry, W dniu dzisiejszym  otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-09-21 11:28

Dzień dobry, proszę o przesłanie szczegółowych rysunków na jakubjasiak@interia.pl

Kuba

+

2018-08-08 17:30

Witam:) czy ktoś może się pochwalić postępami budowy tego cudownego domu;)??? Jakie koszty poniesliscie dotychczas? Czy ktoś buduje ten dom w województwie śląskim? Pozdrawiam ;) 

Beata

+

2018-07-17 11:54

Witam Czy jest możliwość zrobienia dodatkowych pomieszczeń na poddaszu ? Czy przewidują Państwo powiększoną wersję? konkretnie chodzi mi o większy salon i kuchnie.
Witam Nela IV to projekt domu parterowego i nie przewiduje poddasza użytkowego. Wysokość przestrzeni na poddaszu w najwyższym punkcie jest zbyt mała aby wykorzystać ją na cele mieszkalne. Poddasze w projekcie można użytkować jako strych. Schody strychowe znajdują się w korytarzu. Zaprojektowanie poddasza użytkowego jest możliwe ale wiąże się z następującymi zmianami w projekcie podstawowym: - zapewnienie na poddaszu wysokości średniej pomieszczeń 2.20m  (zgodnie z § 72 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie). Wymaganą wysokość pomieszczeń możemy uzyskać zwiększając kąt dachu i/lub wysokość ścianki kolankowej. - zaplanowanie stałych, pełnowymiarowych schodów na poddasze (schody takie w zależności od układu zajmą około 5m2 powierzchni parteru). - zapewnienie odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń (np. okna dachowe)     Projekt Nela IV nie występuje w większej wersji. W ofercie naszej pracowni mamy podobne projekty z większą powierzchnią salonu i kuchni, np. Alabama III, Alabama IV.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-07-16 20:41

Witam Czy jest możliwość zrobienia dodatkowych pomieszczeń na poddaszu ? Czy przewidują Państwo powiększoną wersję? konkretnie chodzi mi o większy salon i kuchnie.

Marta

+

Twój IP: 54.198.103.13
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×