Rzuty

Mariola II
Rzut parter
Mariola II
Rzut poddasze
Mariola II
Rzut działki

Elewacje

Mariola II
Elewacja przód
Mariola II
Elewacja boczna
Mariola II
Elewacja boczna
Mariola II
Elewacja tył

Przekroje

Mariola II
Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Mariola II to nieduży dom z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Projekt idealnie spełni potrzeby 4-5 osobowej rodziny. Na parterze zaplanowana została otwarta strefa dzienna. Kuchnia uzupełniona jest o spiżarnię. W centrum strefy dziennej architekci proponują trójstronny kominek - jego walory będzie można podziwiać zarówno z wygodnej sofy w salonie, jak i podczas rodzinnych posiłków. Z racji swojego położenia kominek będzie można wykorzystywać jako alternatywne źródło ogrzewania domu. Zaprojektowane wyjście na taras z pokoju dziennego doświetla pomieszczenie i pozwala na bezpośredni kontakt z ogrodem. Taras stanowi dopełnienie domu, a jednocześnie przy otwartych drzwiach powiększa salon w miesiącach wakacyjnych. Na dole znajduje się również niewielka łazienka oraz garaż wraz z kotłownią. Miłośnicy pielęgnacji ogrodów z pewnością docenią bezpośrednie wejście z zewnątrz do kotłowni. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, wspólna garderoba oraz duża łazienka. Z dwóch pokoi na poddaszu dodatkowo istnieje możliwość wyjścia na balkon. Projekt dostępny w wersji z inną aranżacją poddasza i dachu - Mariola.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 242 000 zł 187 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 423 000 zł 318 000 zł 291 000 zł
Elementy zewnętrzne 13 000 zł 10 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.