ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych są alternatywą dla dużych rodzin dwupokoleniowych poszukujących domu, który byłby w stanie zachować niepowtarzalną , rodzinną atmosferę, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania wszystkim jego mieszkańcom. Domy dwurodzinne z naszej kolekcji wyróżniają oryginalne rozwiązania projektowe, które odnajdziecie Państwo zarówno w projektach domów o klasycznej, jak i nowoczesnej bryle. Dzięki kontrastowemu użyciu materiałów elewacyjnych oraz detali dekoracyjnych, w postaci efektownych wykuszy i lukarn, prezentowane poniżej domy tworzą spójną i atrakcyjną wizualnie całość. Pomimo okazałych gabarytów domy dwurodzinne naszego autorstwa stwarzają niesamowite wrażenie lekkości, a ich zaskakująca architektura zainteresować powinna zwolenników przestronnych i dobrze zaprojektowanych powierzchni. Nowoczesne, acz nawiązujące do tradycyjnego klimatu oblicza naszych domów dwurodzinnych, ujmują prostotą i bogactwem formy. Duże rodziny, którym zapewnić należy dostosowane do ich potrzeb funkcjonalne i praktyczne wnętrza, powinny odnaleźć w poniższej galerii projektów domów dwurodzinnych bogatą ofertę rozwiązań szytych na miarę ich potrzeb!

... więcej

Projekty domów dwupokoleniowych autorstwa pracowni Dobre Domy pozwalają zachować lekkość bryły budynku, mimo że są to zwykle obiekty o większej kubaturze. Dzięki ciekawym materiałom elewacyjnym i detalom domy dwurodzinne tworzą spójną i atrakcyjną całość.

Projekty domy dwurodzinnych

W projektach domów dwurodzinnych z pracowni projektowej Dobre Domy wykorzystano rozwiązania ułatwiające dwóm rodzinom współdzielenie przestrzeni w jednym budynku.

Cechy domów dwurodzinnych

Projekt domu dwurodzinnego pozwala pomysłowo zagospodarować budynek. Dodatkowo taki dom:

  • jest idealny dla dorosłych dzieci, które chcą zamieszkać z rodzicami – w przeciwieństwie do domów w zabudowie bliźniaczej umożliwia współdzielenie przestrzeni;
  • posiada dużą powierzchnię użytkową – wynika to z większej liczby mieszkańców. Najczęściej dół zajmuje jedna rodzina, a górę druga.

Zalety domów dwurodzinnych

Nasze projekty domów dwurodzinnych ujmują prostotą lub bogactwem formy. Ich dodatkowe atuty to:

  • bliskość rodziny – dorosłość dzieci nie musi wiązać się z opuszczeniem rodzinnego domu. Współdzielenie przestrzeni w domu dwurodzinnym umożliwia wzajemną opiekę i pomoc;
  • możliwość wynajmu – jeśli w wyniku wyprowadzki drugiej rodziny dom okaże się zbyt duży, wolną powierzchnię można wynająć lub zmienić w lokal użytkowy.

Projekty domów dwurodzinnych – dla kogo?

Projekty domów dwupokoleniowych docenią przede wszystkim duże rodziny. Właśnie dlatego są szczególnie polecane tym osobom, które:

  • budują dom z myślą o zamieszkaniu z innymi członkami rodziny – w domu dwurodzinnym mogą mieszkać dzieci z rodzicami lub rodzeństwo, które założyło rodziny;
  • w przyszłości rozważają wynajmowanie części domu – część dużego domu dwurodzinnego można wynająć lokatorom, a równocześnie zachować prywatność.

Koszty budowy domów dwurodzinnych

Dom dwurodzinny jest bardziej kosztownym przedsięwzięciem niż dom piętrowy, gdyż wymaga większej powierzchni. Wszelkie komplikacje formy wiążą się ze zwiększeniem kosztów budowy. By nieco obniżyć kwotę realizacji projektu domu dwurodzinnego, warto więc zdecydować się na kształt budynku zbliżony do sześcianu.

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×