Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych są alternatywą dla dużych rodzin dwupokoleniowych poszukujących domu, który byłby w stanie zachować niepowtarzalną , rodzinną atmosferę, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania wszystkim jego mieszkańcom. Domy dwurodzinne z naszej kolekcji wyróżniają oryginalne rozwiązania projektowe, które odnajdziecie Państwo zarówno w projektach domów o klasycznej, jak i nowoczesnej bryle. Dzięki kontrastowemu użyciu materiałów elewacyjnych oraz detali dekoracyjnych, w postaci efektownych wykuszy i lukarn, prezentowane poniżej domy tworzą spójną i atrakcyjną wizualnie całość. Pomimo okazałych gabarytów domy dwurodzinne naszego autorstwa stwarzają niesamowite wrażenie lekkości, a ich zaskakująca architektura zainteresować powinna zwolenników przestronnych i dobrze zaprojektowanych powierzchni. Nowoczesne, acz nawiązujące do tradycyjnego klimatu oblicza naszych domów dwurodzinnych, ujmują prostotą i bogactwem formy. Duże rodziny, którym zapewnić należy dostosowane do ich potrzeb funkcjonalne i praktyczne wnętrza, powinny odnaleźć w poniższej galerii projektów domów dwurodzinnych bogatą ofertę rozwiązań szytych na miarę ich potrzeb!

... więcej

Domy dwurodzinne

Państwa marzeniem jest dom, w którym zamieszkać będą mogli rodzice lub dorosłe już dzieci? Nic prostszego! Pracownia architektoniczna „Dobre Domy” przygotowała ofertę projektów domów dwurodzinnych, dzięki którym realizacja takiego pomysłu pociągnie za sobą komfort, a dom nie straci na funkcjonalności.

Cechy domów dwurodzinnych:

  • Domy przeznaczone zazwyczaj dla osób, które chcą zamieszkać ze swoimi rodzicami, ale zachować przy tym pewnego rodzaju autonomię. Takie budynki podzielone są często na dwa mieszkania.
  • Ze względu na liczbę osób w mieszkaniu, budynki mają raczej sporą powierzchnie użytkową, nierzadko bywają bliźniakami, ale często to po prostu duże domy piętrowe, gdzie dół zajmuje jedna rodzina, a górę druga.

Plusy domów dwurodzinnych:

  • Bliskość rodziny – można zaopiekować się seniorami, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa obu stron, w razie jakiegokolwiek wypadku, ktoś zawsze będzie na miejscu. Zmniejsza się również problem ze znalezieniem opieki nad dziećmi lub pilnowaniem domu, kiedy część rodziny jest na wakacjach.
  • Projekt domu dwurodzinnego pozwala na wybudowanie pięknego, przestronnego budynku, którego duża przestrzeń stwarza większe pole do kreatywnego zagospodarowania.
  • W przypadku zwolnienia się części domu (np. przez wyprowadzkę dzieci), część budynku można wynająć, co zwraca w pewnym stopniu koszty inwestycji początkowej.

Idealne dla:

  • Dzieci, które chcą opiekować się rodzicami, ale przy okazji zachować pewną niezależność. Opcja idealna dla wszystkich babć i dziadków, którzy uwielbiają opiekować się wnuczętami i chcą pomóc swoim dzieciom. To również dobre rozwiązanie dla miłośników dużej liczby zwierząt w domu – budynek dwurodzinny pomieści każdego czworonoga!
  • Kogoś, kto buduje dom z myślą o późniejszym wynajmowaniu jego części – dom dwurodzinny jest zazwyczaj na tyle duży, że członkowie rodziny i lokatorzy mogą bez problemu zachować swoją prywatność i żyć w komforcie.

Koszty budowy domów dwurodzinnych:

  • Dom dwurodzinny wymaga większych nakładów finansowych ze względu na swoją powierzchnie oraz bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, pozwalający na wyodrębnienie dwóch osobnych mieszkań. Najmniej na realizację projektu wydadzą Ci z Państwa, którzy zdecydują się na prosty, najbardziej zbliżony do sześcianu kształt budynku, wszystkie komplikacje formy niosą za sobą podwyższone koszty budowy. Oczywiście czynników wpływających na wydatki związane z budową jest o wiele więcej. Rodzaj dachu, wybór opcji energooszczędnej lub standardowej, okna, drzwi, rodzaj materiałów wykończeniowych – to wszystko wpływa na inwestycję.
SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×