ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Realny II to budynek z użytkowym poddaszem, dla 4-5-osobowej rodziny. Na parterze domu RealnyII znajdują się: pokój dzienny połączony z jadalnią, łazienka, pokój gościnny/gabinet, oraz duże pomieszczenie gospodarcze dostępne z garażu dwustanowiskowego. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje, duża łazienka oraz obszerny strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Realny. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

  • Tomasz Flak

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
195 000 zł 149 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
367 000 zł 271 000 zł 268 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
19 000 zł 13 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
73 400 zł 54 200 zł 53 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA119.2 m²
+ Powierzchnia garażu31.8 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze10.4 m²
+ Strych25.9 m²
Powierzchnia zabudowy139.8 m²
Kubatura netto559.2 m³
Powierzchnia dachu239.7 m²
Kąt nachylenia dachu43°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.19.33 m
Min. wymiary działki szer.22.32 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-10-18 07:27

9 godzin temu, Gość pcies napisał: Witam,  Jestem zainteresowany kupnem projektu Realny II. Czy istnieje możliwość przesłania zestawienia powierzchni przegród budynku aby porównać koszt budowy z różnych materiałów ? 
Dzień dobry, w celu przesłania materiałów proszę o podanie adresu email lub o wiadomość na adres info@dobredomy.pl Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-10-17 22:02

Witam,  Jestem zainteresowany kupnem projektu Realny II. Czy istnieje możliwość przesłania zestawienia powierzchni przegród budynku aby porównać koszt budowy z różnych materiałów ? 

pcies

+

2018-10-02 06:57

14 godzin temu, Gość Sebastian napisał: Jestem zainteresowany budową domu według projektu ale z małymi zmianami. Zamiast wentylacji grawitacyjnej,mechaniczna. Jak wygląda wtedy projekt, co z kominami wentylacyjnymi? Proszę o przesłanie szczegółowej dokumentacji, zestawienia materiałów na stan surowy zamknięty. rs.transport.man@gmail.com
Dzień dobry, materiały prześlemy w dniu dzisiejszym. Projekt wentylacji mechanicznej może Pan otrzymać od nas za dodatkową opłatą. Architekt adaptujący dostosuje oryginalny projekt do w/w wentylacji. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2018-10-01 16:37

Jestem zainteresowany budową domu według projektu ale z małymi zmianami. Zamiast wentylacji grawitacyjnej,mechaniczna. Jak wygląda wtedy projekt, co z kominami wentylacyjnymi? Proszę o przesłanie szczegółowej dokumentacji, zestawienia materiałów na stan surowy zamknięty. rs.transport.man@gmail.com

Sebastian

+

2018-09-25 06:37

10 godzin temu, Gość Tomasz napisał: Witam, jestem bardzo zainteresowany tym projektem, czy mógłbym prosić o przesłanie szczegółowego zwymiarowanego projektu, szczegółowych rysunków? oraz zestawiania materiałów do stanu surowego? Chciałbym w tym domu wykonać wykonać wentylacje mechaniczną z gruntowym wymiennikiem ciepła, czy mogę prosic o szczegółowy schemat? Można dokupić projekt własnej oczyszczalni biologicznej, prosił bym także o schemat. Zależy mi na szczegółowej dokumentacji ponieważ chcę sprawdzić czy aby na pewno wszystko będzie pasować. Proszę o przesłanie na email: tomasz.owczarek.tmb@gmail.com
Dzień dobry, W dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe: rzuty, przekroje oraz zestawienie materiałów na stan surowy zamknięty. W każdym budynku z naszej oferty występuje wentylacja grawitacyjna. Można ją zmienić na etapie adaptacji projektu do działki. Współpracujemy z firmą Ventia, która za dodatkową odpłatą przygotuje projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Oczywiście może Pan się zgłosić z rysunkami szczegółowymi do dowolnego producenta, aby zostały zastosowane konkretne rozwiązania. Niestety nie dysponujemy projektem biologicznej oczyszczalni. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.234.114.202
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×