Rzuty

Tuliusz VI
Rzut parter
Tuliusz VI
Rzut poddasze
Tuliusz VI
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz VI
Elewacja przód
Tuliusz VI
Elewacja boczna
Tuliusz VI
Elewacja boczna
Tuliusz VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Tuliusz VI to ciekawy projekt jednorodzinnego domu z poddaszem użytkowym. Zaprojektowany w ponadczasowym, klasycznym stylu. Parter domu to strefa dzienna, składająca się z przestronnego salonu otwartego na jadalnię i kuchnię. Warto zauważyć, że kuchnię można w prosty sposób, w ramach adaptacji, oddzielić ścianką. Na tym poziomie zaprojektowano także gabinet z wyjściem na ogród, spiżarnię, łazienkę oraz część gospodarczą (dwa pomieszczenia gospodarcze i garaż). Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie (jedna posiada osobna garderobę), wygodną pralnię oraz dużą, wspólną łazienkę. Dostępny z półpiętra strych można zaadaptować na potrzeby mieszkaniowe. Projekt dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Tuliusz VII, Tuliusz Nowy i Tuliusz Nowy II, a także w wersjach z tradycyjną elewacją - Tuliusz, Tuliusz II, Tuliusz III, Tuliusz IV, Tuliusz V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki Velux. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 302 000 zł 241 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 492 000 zł 385 000 zł 363 000 zł
Elementy zewnętrzne 50 000 zł 36 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.