Rzuty

Ontario
Rzut parter
Ontario
Rzut działki

Elewacje

Ontario
Elewacja przód
Ontario
Elewacja boczna
Ontario
Elewacja boczna
Ontario
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Ontario to nowoczesny, parterowy dom jednorodzinny z płaskim dachem. Idealny dla rodziny 4-5-osobowej, szukającej projektu, który pozwoli wyróżnić się z otoczenia, zapewniając jednocześnie wygodne życie codzienne. Białe elewacje pięknie komponują się z ciepłą, drewnianą okładziną. Wnętrze domu jest podzielone na klasyczne strefy. Część dzienna obejmuje jasny, przestronny salon płynnie łączący się z jadalnią i kuchnią. Uzupełnieniem kuchni jest niewielka spiżarnia. Tuż obok wejścia, w hallu, umieszczono toaletę dla gości. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano pralnię, wspólną łazienkę oraz dwa pokoje i moduł dla rodziców (sypialnia z wyjściem na taras, garderoba i łazienka). Obok wiatrołapu znajduje się garderoba, stanowiąca jednocześnie śluzę pomiędzy częścią mieszkalną a garażem. Duży, częściowo zadaszony taras zachęci do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Projekt dostępny w wersji o większej powierzchni użytkowej - Ontario II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Stropodach żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu papą termozgrzewalną.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 335 000 zł 261 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 516 000 zł 394 000 zł 368 000 zł
Elementy zewnętrzne 37 000 zł 28 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.