Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Ontario to nowoczesny, parterowy dom jednorodzinny z płaskim dachem. Idealny dla rodziny 4-5-osobowej, szukającej projektu, który pozwoli wyróżnić się z otoczenia, zapewniając jednocześnie wygodne życie codzienne. Białe elewacje pięknie komponują się z ciepłą, drewnianą okładziną. Wnętrze domu jest podzielone na klasyczne strefy. Część dzienna obejmuje jasny, przestronny salon płynnie łączący się z jadalnią i kuchnią. Uzupełnieniem kuchni jest niewielka spiżarnia. Tuż obok wejścia, w hallu, umieszczono toaletę dla gości. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano pralnię, wspólną łazienkę oraz dwa pokoje i moduł dla rodziców (sypialnia z wyjściem na taras, garderoba i łazienka). Obok wiatrołapu znajduje się garderoba, stanowiąca jednocześnie śluzę pomiędzy częścią mieszkalną a garażem. Duży, częściowo zadaszony taras zachęci do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Stropodach żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu papą termozgrzewalną.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
281 000 zł 216 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
433 000 zł 347 000 zł 304 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
31 000 zł 22 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
86 600 zł 69 400 zł 60 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA125.3 m²
+ Powierzchnia garażu35.7 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.3 m²
Powierzchnia zabudowy266.9 m²
Kubatura netto485.3 m³
Powierzchnia dachu0.0 m²
Powierzchnia dachu płaskiego191.0 m²
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku4.2 m
Min. wymiary działki dł.28.22 m
Min. wymiary działki szer.21.70 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 522 zł 2 772 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-05-10 11:16

Dzień dobry, czy projekt nadal jest w fazie koncepcji i czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi około 6 tygodni? Czy dysponujecie już Państwo choćby szacunkowym kosztorysem? Dziękuję i pozdrawiam!
Dzień dobry, projekt Ontario jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej. Termin zakończenia prac przypada na drugą połowę czerwca. Kosztorys będzie dostępny pod koniec lipca, albo na początku sierpnia. Koszty budowy można porównać z podobnym projektem Mia. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-05-10 10:49

Dzień dobry, czy projekt nadal jest w fazie koncepcji i czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi około 6 tygodni? Czy dysponujecie już Państwo choćby szacunkowym kosztorysem? Dziękuję i pozdrawiam!

Łukasz

+

2018-04-25 08:35

Witam czy ktoś już kupił ten projekt i rozpoczął budowę.

Mirek

+

2018-02-27 11:36

Witam Jesteśmy zainteresowani tym projektem. Czy moglibyśmy otrzymać kosztorys? I czy jest możliwość zmian we wnętrzu domu? Jeśli tak to czy są odpłatne?
Witam   Projekt Ontario aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do projektu obecnie wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będą dostępne dla projektu szczegółowe rysunki oraz będziemy mogli zlecić przygotowanie wycen kosztorysowych.   Zmiany na projekt można nanieść na etapie jego adaptacji, we współpracy ze swoim architektem.  Nasza Pracownia bezpłatnie wyrazi zgodę na ich realizację.   Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-02-26 19:48

Witam Jesteśmy zainteresowani tym projektem. Czy moglibyśmy otrzymać kosztorys? I czy jest możliwość zmian we wnętrzu domu? Jeśli tak to czy są odpłatne?

Zaneta

+

Twój IP: 54.198.27.243
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×