ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Ontario to nowoczesny, parterowy dom jednorodzinny z płaskim dachem. Idealny dla rodziny 4-5-osobowej, szukającej projektu, który pozwoli wyróżnić się z otoczenia, zapewniając jednocześnie wygodne życie codzienne. Białe elewacje pięknie komponują się z ciepłą, drewnianą okładziną. Wnętrze domu jest podzielone na klasyczne strefy. Część dzienna obejmuje jasny, przestronny salon płynnie łączący się z jadalnią i kuchnią. Uzupełnieniem kuchni jest niewielka spiżarnia. Tuż obok wejścia, w hallu, umieszczono toaletę dla gości. W strefie prywatnej domowników zaprojektowano pralnię, wspólną łazienkę oraz dwa pokoje i moduł dla rodziców (sypialnia z wyjściem na taras, garderoba i łazienka). Obok wiatrołapu znajduje się garderoba, stanowiąca jednocześnie śluzę pomiędzy częścią mieszkalną a garażem. Duży, częściowo zadaszony taras zachęci do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych. Stropodach żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu papą termozgrzewalną.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
281 000 zł 216 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
433 000 zł 347 000 zł 304 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
31 000 zł 22 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
86 600 zł 69 400 zł 60 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA125.3 m²
+ Powierzchnia garażu35.7 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.3 m²
Powierzchnia zabudowy266.9 m²
Kubatura netto485.3 m³
Powierzchnia dachu0.0 m²
Powierzchnia dachu płaskiego191.0 m²
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku4.2 m
Min. wymiary działki dł.28.22 m
Min. wymiary działki szer.21.70 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek3
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-08-23 12:11

2 minuty temu, Gość Krystian napisał: Witam Czy planują Państwo w najbliższym czasie projekt Ontario bez garażu ?
Niestety na dzień dzisiejszy nie planujemy. Taką zmianę może Pan wprowadzić z architektem adaptującym. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-08-23 12:08

Witam Czy planują Państwo w najbliższym czasie projekt Ontario bez garażu ?

Krystian

+

2018-05-10 11:16

Dzień dobry, czy projekt nadal jest w fazie koncepcji i czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi około 6 tygodni? Czy dysponujecie już Państwo choćby szacunkowym kosztorysem? Dziękuję i pozdrawiam!
Dzień dobry, projekt Ontario jest w fazie opracowywania dokumentacji technicznej. Termin zakończenia prac przypada na drugą połowę czerwca. Kosztorys będzie dostępny pod koniec lipca, albo na początku sierpnia. Koszty budowy można porównać z podobnym projektem Mia. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-05-10 10:49

Dzień dobry, czy projekt nadal jest w fazie koncepcji i czas oczekiwania na dokumentację do projektu wynosi około 6 tygodni? Czy dysponujecie już Państwo choćby szacunkowym kosztorysem? Dziękuję i pozdrawiam!

Łukasz

+

2018-04-25 08:35

Witam czy ktoś już kupił ten projekt i rozpoczął budowę.

Mirek

+

Twój IP: 54.226.4.91
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×