Rzuty

Lukrecja II
Rzut parter
Lukrecja II
Rzut działki

Elewacje

Lukrecja II
Elewacja przód
Lukrecja II
Elewacja boczna
Lukrecja II
Elewacja boczna
Lukrecja II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Marzysz o małym, ale własnym, przytulnym domku? Pomożemy Ci spełnić te marzenia! Właśnie dla Ciebie zaprojektowaliśmy dom Lukrecja II - dom niewielki, lecz bardzo funkcjonalny i doskonale spełniający potrzeby 3-4-osobowej rodziny. Prosta bryła domu, przekryta dwuspadowym dachem znacząco obniżają koszty budowy. Jasne, pięknie doświetlone wnętrze zachęcają do popołudniowego odpoczynku. Latem cała rodzina chętnie skorzysta z uroków świeżego powietrza na dużym tarasie ogrodowym. Do środka domu prowadzi wiatrołap, w którym wygospodarowano miejsce na dużą szafę, co pomoże utrzymać ład i porządek. Bezpośrednio z wiatrołapu można przejść do garażu lub do części mieszkalnej. Hallem przechodzimy do części dziennej, gdzie mamy przestronny i jasny pokój dzienny z miejscem na rodzinny stół. Otwarta na salon kuchnia posiada osobną spiżarnię. W części prywatnej mieszkańców zaprojektowano łazienkę oraz dwie sypialnie. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej dom Lukrecja II zapewni wygodne życie niewielkiej rodziny. Jest także świetną alternatywą dla mieszkania w bloku. Projekt dostępny w wersji z trzema sypialniami i dwustanowiskowym garażem - Lukrecja III i Lukrecja V oraz w wersji z innym układem pomieszczeń - Lukrecja i Lukrecja IV.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 206 000 zł 157 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 342 000 zł 251 000 zł 236 000 zł
Elementy zewnętrzne 22 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.