Rzuty

Nadia
Rzut parter
Nadia
Rzut poddasze
Nadia
Rzut działki

Elewacje

Nadia
Elewacja przód
Nadia
Elewacja boczna
Nadia
Elewacja boczna
Nadia
Elewacja tył

Przekroje

Nadia
Przekroje

Opis

Nadia to prosty, ale niebanalny dom jednorodzinny, z dachem dwuspadowym i jednostanowiskowym garażem ładnie wkomponowanym w bryłę budynku. Zasadnicza bryła w tym domu opiera się na prostokącie. Lekkości nadają jej duże przeszklenia od strony frontowej i ogrodowej. Klasyczny styl budynku został wzbogacony nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi, co sprawia że przypadnie on do gustu zarówno ludziom młodym, poszukującym wyrazistości, jak i seniorom, chcącym zamienić swoje mieszkanie w bloku na dom z ogródkiem. Dodatkowym atutem dla wszystkich będą stosunkowo niewielkie koszty budowy - wszystko przez prosty, dwuspadowy dach i nieskomplikowaną konstrukcję budynku. Wnętrze domu jest idealnie rozplanowane. Otwarta strefa dzienna zajmuje główną część parteru. Umiejscowienie salonu od strony frontowej budynku sprawia, że projekt Nadia idealnie nadaje się na działki z wjazdem od południa. Pokój dzienny łączy się z jadalnią i kuchnią - całość jest pięknie doświetlona dużymi oknami. Warto zwrócić uwagę, że na tej samej kondygnacji zaprojektowano również garderobę, osobne wc, garaż i kotłownię. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie architektom udało się zmieścić cztery sypialnie, garderobę i łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 228 000 zł 178 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 344 000 zł 314 000 zł 299 000 zł
Elementy zewnętrzne 44 000 zł 33 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.