ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Nadia to prosty, ale niebanalny dom jednorodzinny, z dachem dwuspadowym i jednostanowiskowym garażem ładnie wkomponowanym w bryłę budynku. Zasadnicza bryła w tym domu opiera się na prostokącie. Lekkości nadają jej duże przeszklenia od strony frontowej i ogrodowej. Klasyczny styl budynku został wzbogacony nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi, co sprawia że przypadnie on do gustu zarówno ludziom młodym, poszukującym wyrazistości, jak i seniorom, chcącym zamienić swoje mieszkanie w bloku na dom z ogródkiem. Dodatkowym atutem dla wszystkich będą stosunkowo niewielkie koszty budowy - wszystko przez prosty, dwuspadowy dach i nieskomplikowaną konstrukcję budynku. Wnętrze domu jest idealnie rozplanowane. Otwarta strefa dzienna zajmuje główną część parteru. Umiejscowienie salonu od strony frontowej budynku sprawia, że projekt Nadia idealnie nadaje się na działki z wjazdem od południa. Pokój dzienny łączy się z jadalnią i kuchnią - całość jest pięknie doświetlona dużymi oknami. Warto zwrócić uwagę, że na tej samej kondygnacji zaprojektowano również garderobę, osobne wc, garaż i kotłownię. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie architektom udało się zmieścić cztery sypialnie, garderobę i łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
189 000 zł 144 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
344 000 zł 251 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 800 zł 50 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.5 m²
+ Powierzchnia garażu23.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.8 m²
Powierzchnia zabudowy122.4 m²
Kubatura netto464.0 m³
Powierzchnia dachu194.2 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.18.22 m
Min. wymiary działki szer.21.52 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-04-10 07:13

Bardzo ładny dom. Odpowiada moim oczekiwaniom w kwestii wjazdu na posesję od strony południowej i usytuowanie kuchi od strony północnej. Prośba o przesłanie na adres szwankosie@wp.pl szczegółowych rysunków i kosztorysu jeśli jest taka możliwość. Z góry dziękuję.
Witam Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-04-10 06:00

Bardzo ładny dom. Odpowiada moim oczekiwaniom w kwestii wjazdu na posesję od strony południowej i usytuowanie kuchi od strony północnej. Prośba o przesłanie na adres szwankosie@wp.pl szczegółowych rysunków i kosztorysu jeśli jest taka możliwość. Z góry dziękuję.

Mariusz

+

2018-03-15 12:41

Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pani materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

2018-03-15 12:24

Witam bardzo prosze o rysunki szczegółowe oraz kosztorys.Pozdrawiam Ewa Ewa.hankus@o2.pl

Ewa

+

2017-09-22 10:46

Witam, bardzo proszę o rysunki szczegółowe i kosztorys na adres adpawlicki@gmail.com. Dziękuję
Dzień dobry, w dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×