ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Nadia to prosty, ale niebanalny dom jednorodzinny, z dachem dwuspadowym i jednostanowiskowym garażem ładnie wkomponowanym w bryłę budynku. Zasadnicza bryła w tym domu opiera się na prostokącie. Lekkości nadają jej duże przeszklenia od strony frontowej i ogrodowej. Klasyczny styl budynku został wzbogacony nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi, co sprawia że przypadnie on do gustu zarówno ludziom młodym, poszukującym wyrazistości, jak i seniorom, chcącym zamienić swoje mieszkanie w bloku na dom z ogródkiem. Dodatkowym atutem dla wszystkich będą stosunkowo niewielkie koszty budowy - wszystko przez prosty, dwuspadowy dach i nieskomplikowaną konstrukcję budynku. Wnętrze domu jest idealnie rozplanowane. Otwarta strefa dzienna zajmuje główną część parteru. Umiejscowienie salonu od strony frontowej budynku sprawia, że projekt Nadia idealnie nadaje się na działki z wjazdem od południa. Pokój dzienny łączy się z jadalnią i kuchnią - całość jest pięknie doświetlona dużymi oknami. Warto zwrócić uwagę, że na tej samej kondygnacji zaprojektowano również garderobę, osobne wc, garaż i kotłownię. Zabudowana klatka schodowa prowadzi na poddasze, gdzie architektom udało się zmieścić cztery sypialnie, garderobę i łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
189 000 zł 144 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
344 000 zł 251 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 800 zł 50 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.5 m²
+ Powierzchnia garażu23.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze6.8 m²
Powierzchnia zabudowy122.4 m²
Kubatura netto464.0 m³
Powierzchnia dachu194.2 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.18.22 m
Min. wymiary działki szer.21.52 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-03-02 10:24

28 minut temu, Gość Izabela napisał: Dzień dobry. Czy jest możliwość przesłania planów szczegółowych na adres iza.pospieszynska@op.pl dziękuję.
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-03-02 09:55

Dzień dobry. Czy jest możliwość przesłania planów szczegółowych na adres iza.pospieszynska@op.pl dziękuję.

Izabela

+

2019-02-02 15:04

55 minut temu, Gość Anna G. napisał: Witam, bardzo proszę o rysunki szczegółowe i kosztorys na adres brajan23@amorki.pl,dziekuje  
Dzień dobry, Rysunki szczegółowe zostały wysłane na podany adres. Kosztorysy są natomiast w naszej pracowni dostępne odpłatnie. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-02-02 14:07

Witam, bardzo proszę o rysunki szczegółowe i kosztorys na adres brajan23@amorki.pl,dziekuje  

Anna G.

+

2018-07-19 08:08

Witam czy jest możliwość zmiany schodów na tzw. "schody zabiegowe" oraz, w miejscu pomieszczenia gospodarczego i zadaszenia za nim, umiejscowienie dodatkowego pokoju na parterze, w ramach zakupu projektu? 
Witam Zmiana schodów na zabiegowe jest możliwa do wprowadzenia. Istnieje również możliwość powiększenia o podcień pomieszczenia gospodarczego i zmiany jego przeznaczenia na pokój.  W takiej sytuacji należy wygospodarować miejsce na pomieszczenie gospodarcze, które ma pełnić rolę kotłowni. Dodatkowym problemem jest wejście do pokoju, ponieważ na całej ścianie znajdują się schody. Problem ten można rozwiązać poprzez odwrócenie biegu schodów, wówczas konieczna będzie likwidacja toalety i jej ewentualne przeniesienie np. do garderoby. Drugim rozwiązaniem jest przesunięcie ścianki działowej pomiędzy garażem a pomieszczeniem gospodarczym (zmniejszenie garażu) i doprojektowanie drzwi przy schodach. Opisane zmiany w projekcie są możliwe do wykonania. Wybrany przez Państwa architekt lokalny może wprowadzić zmiany po zakupieniu katalogowej wersji projektu. Nasza pracownia jako autor projektu wyda wówczas bezpłatną pisemną zgodę na wprowadzenie zmian. Zmiany w projekcie mogą również wprowadzić architekci w naszej pracowni (są to zmiany dodatkowo płatne). Wycena i ustalenia dotyczące zmian odbywają się wówczas mailowo przed zakupieniem katalogowej wersji projektu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.43.11
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×