Rzuty

Amoniusz IV
Rzut parter
Amoniusz IV
Rzut
Amoniusz IV
Rzut działki

Elewacje

Amoniusz IV
Elewacja przód
Amoniusz IV
Elewacja boczna
Amoniusz IV
Elewacja boczna
Amoniusz IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Amoniusz IV to projekt nowoczesnego i wyjątkowo funkcjonalnego domu parterowego z użytkowym poddaszem dla dużej rodziny. Strefa wypoczynkowa została zaprojektowana na parterze budynku i rozpoczyna się wiatrołapem, w którym wygospodarowano miejsce na obszerną szafę. Przechodząc przez hall dotrzemy do przestronnego salonu z jadalnią i otwartej kuchni wyposażonej w praktyczną spiżarnię. Bezpośrednio z salonu mamy dostęp do tarasu, który zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Uzupełnieniem strefy dziennej jest ogólnodostępna łazienka i dodatkowy pokój, który możemy przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Część prywatna, zlokalizowana na poddaszu domu, została wyposażona w trzy sypialnie. Największa sypialnia posiada własną garderobę. Z hallu mamy dostęp do dużej łazienki oraz strychu, który możemy zaadoptować na dodatkowy pokój. Część gospodarcza składa się z garażu i pomieszczenia gospodarczego, które ma niezależne wyjście na zewnątrz budynku. Projekt domu dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Amoniusz V oraz w wersji bez strychu - Amoniusz lub bez strychu i z garażem dwustanowiskowym - Amoniusz II i Amoniusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 295 000 zł 234 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 513 000 zł 401 000 zł 377 000 zł
Elementy zewnętrzne 49 000 zł 36 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.