Rzuty

Dariusz
Rzut parter
Dariusz
Rzut poddasze
Dariusz
Rzut działki

Elewacje

Dariusz
Elewacja przód
Dariusz
Elewacja boczna
Dariusz
Elewacja boczna
Dariusz
Elewacja tył

Przekroje

Dariusz
Przekroje

Opis

Dariusz to dom z poddaszem użytkowym, idealny dla 4-5-osobowej rodziny. Prosty i niedrogi w budowie oraz późniejszej eksploatacji. Parter to w całości strefa dzienna. W wiatrołapie zmieści się dość spora szafa, co pomoże utrzymać ład i porządek. Przestronny hall prowadzi do salonu, jasnego i przytulnego. Jadalnia umieszczona została w ciekawym wykuszu. Otwarta na pokój dzienny kuchnia jest ustawna i wygodna. Dodatkowo posiada niedużą spiżarnię. Miejsce pod schodami zagospodarowane zostało jako toaleta. Kotłownia i jednostanowiskowy garaż dostępne są z poziomu wiatrołapu. Poddasze to trzy sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka. Warto zwrócić uwagę, że pokój Gospodarzy domu posiada swoją własną łazienkę. Z każdego pokoju jest wyjście na balkon. Projekt dostępny w wersji o mniejszej powierzchni użytkowej: Dariusz Mały.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 201 000 zł 145 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 384 000 zł 271 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.