Rzuty

Liwia
Rzut parter
Liwia
Rzut poddasze
Liwia
Rzut działki

Elewacje

Liwia
Elewacja przód
Liwia
Elewacja boczna
Liwia
Elewacja boczna
Liwia
Elewacja tył

Przekroje

Liwia
Przekroje

Opis

Projekt domu Liwia z jednostanowiskowym garażem, jest ciekawym przykładem architektury łączącej walory estetyczne i funkcjonalne. Projekt Liwia został zaprojektowany z myślą o 4-6-osobowej rodzinie, poszukującej domu idealnie pasującego na działkę z wjazdem od południa. Liwia to projekt domu z użytkowym poddaszem. Na parterze znajduje się pokój dzienny, kuchnia z jadalnią z wyjściem na taras, łazienka, pokój gościnny/gabinet, garderoba, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż jednostanowiskowy. Na poddaszu są trzy sypialnie, łazienka oraz strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Liwia II oraz bez garażu - Liwia III. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop mieszany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki Velux. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Ewelina Popowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 224 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 409 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.