Rzuty

Hermiona Nowa
Rzut parter
Hermiona Nowa
Rzut poddasze
Hermiona Nowa
Rzut działki

Elewacje

Hermiona Nowa
Elewacja przód
Hermiona Nowa
Elewacja boczna
Hermiona Nowa
Elewacja boczna
Hermiona Nowa
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Hermiona Nowa to dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, którego tradycyjna stylistyka przełamana została nowoczesnymi akcentami w postaci szklanych balustrad na balkonach i prostokątnym, całkowicie przeszklonym wykuszem. Białe elewacje idealnie komponują się z grafitowym dachem i stolarką w ciepłych odcieniach drewna. W dużym wiatrołapie wydzielona została niewielka garderoba, która pomieści dwie zabudowane szafy, a także stanowi jednocześnie przejście do garażu. W strefie wejściowej hallu zaplanowano miejsce pod kolejną dużą szafę oraz wejście do łazienki. Część dzienna parteru obejmuje wyraźnie oddzieloną kuchnię (uzupełnioną o spiżarnię), jadalnię (umieszczoną we wspomnianym wcześniej wykuszu) oraz ustawny salon z dużymi oknami na ogród. W letnie dni uzupełnieniem tej strefy stanie się szeroko zadaszony taras. W centrum domu zaprojektowany został kominek. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet z bezpośrednim wyjściem na taras. Poddasze w tym domu to trzy niezwykle wygodne sypialnie - każda z własną garderobą i balkonem. Wspólna łazienka jest duża i jasna. Projekt domu Hermiona Nowa zapewni komfortowe życie dla 4-5-osobowej rodziny. Projekt dostępny jest w wersji z garażem dwustanowiskowym - Hermiona Nowa II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem oraz okładziną kamienną i drewnianą. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki Velux. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Jagoda Gruca

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 303 000 zł 268 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 496 000 zł 436 000 zł 420 000 zł
Elementy zewnętrzne 23 000 zł 20 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.