Rzuty

Flawia Mała II
Rzut parter
Flawia Mała II
Rzut działki

Elewacje

Flawia Mała II
Elewacja przód
Flawia Mała II
Elewacja boczna
Flawia Mała II
Elewacja boczna
Flawia Mała II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Flawia Mała II to bardzo przytulny, nieduży dom parterowy z garażem. Dom zaprojektowany jest w tradycyjnym stylu. Prosta bryła przekryta jest dwuspadowym dachem. Olbrzymim atutem tego domu są niskie koszty budowy i późniejszej eksploatacji. Układ funkcjonalny to trzy ustawne sypialnie, dwie łazienki oraz pokój dzienny połączony z jadalnią i kuchnią. Przez pomieszczenie gospodarcze przechodzi się do jednostanowiskowego garażu. Warto zauważyć, że strefa dzienna jest bardzo jasna - doświetlają ją duże okna od strony frontowej i bocznej, oraz potrójne wysokie okna balkonowe od strony ogrodowej. W kuchni wygospodarowano miejsce na nowoczesną, szeroką lodówkę oraz spiżarnię. Wiatrołap zmieści dwie duże szafy, co rozwiązuje tak częsty problem przechowywania. Niewielkie zadaszenie nad strefą wejściową pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek w deszczowe dni. A podcień od strony ogrodowej zachęci do korzystania z uroków tarasu nawet w gorszą pogodę. Flawia Mała II to projekt szczególnie godny polecenia rodzinom 4-osobowym, szukającym niedrogiego, małego domu.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 187 000 zł 144 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 337 000 zł 250 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne 19 000 zł 13 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.