Rzuty

Klara
Rzut parter
Klara
Rzut poddasze
Klara
Rzut działki

Elewacje

Klara
Elewacja przód
Klara
Elewacja boczna
Klara
Elewacja boczna
Klara
Elewacja tył

Przekroje

Klara
Przekroje

Opis

Projekt Klara prezentuje nieduży dom z poddaszem użytkowym, bez garażu. Klasyczna forma budynku przełamana jest, zgodnie z bieżącymi trendami w architekturze - współczesnymi elementami dekoracyjnymi. Naturalna okładzina kamienna w neutralnym, szarym odcieniu idealnie komponuje się z białym tynkiem, a drewniane panele ścienne dodają całości ciepła i uroku. Duże przeszklenia wyśmienicie doświetlają całe wnętrze domu. Całość domu zwieńczona jest dwuspadowym dachem. Wejście do budynku ukryte jest pod niewielkim podcieniem, zapewniającym osłonę przed deszczem i śniegiem. Z niewielkiego wiatrołapu jest przejście do kotłowni oraz do hallu. Większą część parteru zajmuje strefa dzienna, gdzie salon oddzielony jest od kuchni i jadalni niewielką ścianką. Takie rozwiązanie pozwala na wizualne rozdzielenie tych pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości i przestrzenności. W prawej części domu umieszczono niewielką toaletę, dodatkowy pokój i klatkę schodową. Poddasze w tym domu jest bardzo wygodne. Trzy ustawne pokoje i dość duża łazienka usatysfakcjonują 4-osobową rodzinę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 158 000 zł 118 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 292 000 zł 212 000 zł 199 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 18 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.