Rzuty

Karolina IV
Rzut parter
Karolina IV
Rzut poddasza
Karolina IV
Rzut działki

Elewacje

Karolina IV
Elewacja przód
Karolina IV
Elewacja boczna
Karolina IV
Elewacja boczna
Karolina IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karolina IV to projekt ciekawego domu parterowego z antresolą, w którym można zaadaptować nieużytkowy strych na cele mieszkalne. Dodatkowym atutem jest duży, dwustanowiskowy garaż. Efektownie prezentuje się ogrodowa elewacja z szerokim, trójkątnym oknem. Pod względem funkcjonalnym dom podzielony jest na trzy klasyczne strefy. Część dzienna tworzy jasny salon połączony z jadalnią oraz częściowo oddzielona kuchnia. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić kontaktu z domownikami i gośćmi podczas spotkań. Uzupełnieniem kuchni jest niewielka spiżarnia, w której można ukryć drobne sprzęty porządkowe. Osobna toaleta w hallu dopełnia całości. Za ścianą oddzielającą tę strefę od pozostałej części domu zaprojektowano schody na strych oraz część prywatną mieszkańców. Duża łazienka, dwa pokoje oraz komfortowy moduł dla rodziców spełnią wymagania 4-5-osobowej rodziny. Na nieużytkowym poddaszu można wydzielić, w ramach adaptacji, dwa dodatkowe pokoje. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym - Karolina, Karolina II, Karolina III, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII i Karolina VIII oraz w wersji z dachem wielospadowym, o różnych aranżacjach, z poddaszem lub bez poddasza do adaptacji - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VII i Karol VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 328 000 zł 291 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 501 000 zł 443 000 zł 431 000 zł
Elementy zewnętrzne 40 000 zł 35 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.