ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Tradycyjny dom jednorodzinny Tuliusz Nowy II doskonale przypadnie do gustu 4-5-osobowej rodzinie, która poszukuje funkcjonalnego układu pomieszczeń. Prosta bryła i oszczędne wykończenie elewacji znacząco wpłyną na niskie koszty budowy tego domu. Do wnętrza domu prowadzi wygodny wiatrołap, z którego jest przejście zarówno do części gospodarczej (duży, dwustanowiskowy garaż oraz przestronna kotłownia z bezpośrednim wyjściem na taras), jak i dziennej. Warto zauważyć, że prosto z wiatrołapu można przejść przez spiżarnię do kuchni, co będzie wygodne podczas przenoszenia zakupów z samochodu. Strefa dzienna to pięknie doświetlona, otwarta przestrzeń. Salon płynnie łączy się z jadalnią (tutaj uwagę zwraca całkowicie przeszklony wykusz) oraz kuchnią. Miejsce pod schodami zagospodarowano na niewielką, ale ustawną łazienkę. Gabinet z wyjściem na taras idealnie sprawdzi się jako dodatkowy pokój dla gości. Na poddaszu zaprojektowano trzy wygodne pokoje, wspólną garderobę oraz łazienkę z wyjściem na balkon. Strych można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenie mieszkalne, robiąc w tym miejscu wygodny apartament dla Rodziców, z osobną łazienką i garderobą. Projekt dostępny jest w wersji z garażem jednostanowiskowym - Tuliusz Nowy oraz w wersjach z inną elewacją i lekko zmienionym układem funkcjonalnym: z garażem jednostanowiskowym - Tuliusz, garażem dwustanowiskowym - Tuliusz II oraz bez garażu - Tuliusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz monolityczna płyta stropowa.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
258 000 zł 196 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
429 000 zł 315 000 zł 298 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
16 000 zł 11 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
85 800 zł 63 000 zł 59 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA127.2 m²
+ Powierzchnia garażu32.2 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze10.1 m²
+ Strych28.6 m²
Powierzchnia zabudowy151.1 m²
Kubatura netto614.7 m³
Powierzchnia dachu246.4 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.4 m
Min. wymiary działki dł.18.80 m
Min. wymiary działki szer.23.73 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 711 zł 2 961 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-02-11 12:09

3 minuty temu, Gość Paulina napisał: Witam, jestem przed podjęciem decyzji o budowie tego domu  niestety ale na zamieszczonych rzutach nie ma podanych orientacyjnych wymiarów, są tylko powierzchnie. Bardzo by mi zależało na bardziej szczegółowych rysunkach gdyż z tego co tutaj widać, nie jestem w stanie nawet orientacyjnie zaplanować przestrzeni w domu.  Dlatego bardzo proszę  przesłanie szczegółowych rysunków oraz szczegółowego kosztorysu jeśli jest taka możliwość. Pozdrawiam, adres e-mail: pp.sobota@gmail.com
Dzień dobry, rysunki, które prezentujemy na naszej stronie są przygotowane tak żeby w sposób czytelny pokazać układ pomieszczeń. Wszystkim zainteresowanym przesyłamy natomiast szczegółowe rysunki z dokumentacji technicznej, z  potrzebnymi wymiarami. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2019-02-11 11:58

Witam, jestem przed podjęciem decyzji o budowie tego domu  niestety ale na zamieszczonych rzutach nie ma podanych orientacyjnych wymiarów, są tylko powierzchnie. Bardzo by mi zależało na bardziej szczegółowych rysunkach gdyż z tego co tutaj widać, nie jestem w stanie nawet orientacyjnie zaplanować przestrzeni w domu.  Dlatego bardzo proszę  przesłanie szczegółowych rysunków oraz szczegółowego kosztorysu jeśli jest taka możliwość. Pozdrawiam, adres e-mail: pp.sobota@gmail.com

Paulina

+

2018-10-01 06:55

W dniu 29.09.2018 o 12:16, Gość opel napisał: Czy do tego projektu otrzymam plan wentylacji mechanicznej ?
Dzień dobry, nasza pracownia współpracuje z firmą Ventia. Mogą Państwo zamówić przez nasze pośrednictwo projekt wentylacji mechanicznej w cenie: 615zł + koszty wysyłki. Podaję link: http://www.dobredomy.pl/sklep/zamow-projekt-wentylacji-mechanicznej/ Dopiero po złożeniu zamówienia, zostanie to opracowanie przygotowane, w czasie około 8 dni roboczych. Zazwyczaj centrala znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, ewentualnie w garażu.  

Dobre Domy

+

2018-09-29 10:16

Czy do tego projektu otrzymam plan wentylacji mechanicznej ?

opel

+

2018-09-27 06:48

10 godzin temu, Gość opel napisał: Witam serdecznie, czy mogę prosić o wysłanie rysunków szczegółowych oraz kosztorysu na adres: opel3366@o2.pl dziękuję .
Dzień dobry, W dniu dzisiejszym otrzyma Pan materiały szczegółowe. Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.196.208.187
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×