Rzuty

Aureliusz II
Rzut parter
Aureliusz II
Rzut poddasze
Aureliusz II
Rzut działki

Elewacje

Aureliusz II
Elewacja przód
Aureliusz II
Elewacja boczna
Aureliusz II
Elewacja boczna
Aureliusz II
Elewacja tył

Przekroje

Aureliusz II
Przekroje

Opis

Elegancki projekt domu jednorodzinnego przeznaczony dla 4-6 osobowej rodziny. Dom o prostej bryle urozmaica balkon na elewacji frontowej, który uzupełniają symetrycznie rozstawione okna. Elewacja frontowa zaprojektowana została przy zachowaniu pełnej harmonii. Podział w domu został zaaranżowany tak, aby każdy z domowników miał własną przestrzeń. Kuchnia z wydzieloną spiżarnią oddzielona jest stołem kuchennym od jadalni i przestronnego salonu. W centralnej części usytuowany jest kominek, który stanowi doskonały podział wolnej przestrzeni, a dodatkowo z racji swojego położenia stanowi dodatkowe źródło ogrzewania. Pokój na dole z bezpośrednim wyjściem na strefę dzienną stanowi praktyczne miejsce na gabinet bądź pokój gościnny. Garderoba sąsiadująca z łazienką stanowi łącznik części mieszkalnej z garażem, którego przedłużenie stanowi pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje z dostępem do balkonów, w tym jeden z osobną garderobą , oraz łazienka. Dodatkowo nad garażem znajduje się pomieszczenie dostępne z górnego poziomu - strych. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Aureliusz oraz bez garażu - Aureliusz III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 219 000 zł 165 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 403 000 zł 292 000 zł 277 000 zł
Elementy zewnętrzne 16 000 zł 11 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.