ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

W projekcie domu Marion połączyliśmy tradycyjne formy i proporcje ze współczesnymi rozwiązaniami przestrzennymi, co pozwoliło stworzyć doskonałą, harmonijną przestrzeń dla 4-5 osobowej rodziny. Okładzina drewniana górnej części ścian szczytowych nawiązuje do tradycyjnych rozwiązań i jednocześnie nadaje wyważony charakter, który sprawi że dom będzie bez trudu wpisywał się w naturalne otoczenie. Bryłę ukształtowano tak, by podcień od frontu czytelnie zarysowywał strefę wejściową, a podcień od ogrodu dawał możliwość obcowania z naturą bez względu na porę roku i aurę panującą za oknem. Atutem domu jest także funkcjonalne wnętrze, z wyraźnym podziałem na ogólnodostępną strefę dzienną na parterze obejmującą salon z jadalnią, kuchnię z dużą spiżarnią, łazienkę, gabinet i garaż oraz strefę nocną zlokalizowaną na poddaszu, przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców. Strefa ta obejmuje trzy przestronne pokoje, łazienkę, pralnię oraz dwie garderoby. Zlokalizowana na parterze kotłownia pozwala na zastosowanie w domu ogrzewania na paliwo stałe bez konieczności podpiwniczania budynku, a centralnie umieszczony kominek w strefie dziennej pozwoli na zastosowanie ogrzewania kominkowego. Ten dom to propozycja dla rodziny szukającej tradycyjnych rozwiązań i harmonijnej przestrzeni do życia!

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Wojciech Napierała
 • Witold Śliwa

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA149.6 m²
+ Powierzchnia garażu19.9 m²
Powierzchnia zabudowy132.3 m²
Kubatura netto450.0 m³
Powierzchnia dachu228.4 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.22.66 m
Min. wymiary działki szer.17.76 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 535 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-11-06 12:20

3 godziny temu, Gość Paulina napisał: Czy istenieje możliwość likwidacji okien bocznych w projekcie od strony garażu , tak aby budynek mógł stanąć 300cm od granicy działki? Czy można także "wyprostować" frontową scianę projektu, która aktualnie jest pod skosem?
Dzień dobry, Tak, istnieje możliwość likwidacji okien na parterze, na tej ścianie. Okna dachowe  mogą przy tym pozostać w tym samym położeniu. Istnieje również możliwość wyprostowania ściany frontowej. Zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji lub zlecić je nam. W celu otrzymania od nas wyceny i terminu ewentualnej realizacji projektu ze zmianami proszę o kontakt e-mailowy, na info@dobredomy.pl. Pozdrawiam    

Dobre Domy

+

2018-11-06 09:10

Czy istenieje możliwość likwidacji okien bocznych w projekcie od strony garażu , tak aby budynek mógł stanąć 300cm od granicy działki? Czy można także "wyprostować" frontową scianę projektu, która aktualnie jest pod skosem?

Paulina

+

2018-09-13 08:28

22 godziny temu, Gość Maciej napisał: Dzień dobry,  czy projekt jest już przygotowany do sprzedaży czy nadal znajduje się w fazie koncepcji?    Pozdrawiam, Maciej
Dzień dobry, Projekt Marion jest na etapie koncepcji. Dopiero po złożeniu zamówienia przez pierwszego Klienta rozpoczniemy opracowanie dokumentacji technicznej. Czas oczekiwania od ewentualnego zamówienia wynosi 6-8 tygodni. Pozdrawiam 

Dobre Domy

+

2018-09-12 10:23

Dzień dobry,  czy projekt jest już przygotowany do sprzedaży czy nadal znajduje się w fazie koncepcji?    Pozdrawiam, Maciej

Maciej

+

2017-10-04 11:41

Czy garderobę na piętrze, sąsiadująca z łazienką, można przerobić również na łazienkę, a drugą tak aby wejście było z pokoju?
Witam Tak, można wprowadzić takie zmiany do projektu. Powstała łazienka nie będzie przestronna. Brodzik prysznicowy należy wówczas usytuować przy ścianie sypialni. Wszystkie te zmiany można nanieść do projektu poprzez architekta adaptującego.   Pozdrawiam!

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×