Rzuty

Marion
Rzut parter
Marion
Rzut poddasze
Marion
Rzut działki

Elewacje

Marion
Elewacja przód
Marion
Elewacja boczna
Marion
Elewacja boczna
Marion
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

W projekcie domu Marion połączyliśmy tradycyjne formy i proporcje ze współczesnymi rozwiązaniami przestrzennymi, co pozwoliło stworzyć doskonałą, harmonijną przestrzeń dla 4-5 osobowej rodziny. Okładzina drewniana górnej części ścian szczytowych nawiązuje do tradycyjnych rozwiązań i jednocześnie nadaje wyważony charakter, który sprawi że dom będzie bez trudu wpisywał się w naturalne otoczenie. Bryłę ukształtowano tak, by podcień od frontu czytelnie zarysowywał strefę wejściową, a podcień od ogrodu dawał możliwość obcowania z naturą bez względu na porę roku i aurę panującą za oknem. Atutem domu jest także funkcjonalne wnętrze, z wyraźnym podziałem na ogólnodostępną strefę dzienną na parterze obejmującą salon z jadalnią, kuchnię z dużą spiżarnią, łazienkę, gabinet i garaż oraz strefę nocną zlokalizowaną na poddaszu, przeznaczoną wyłącznie dla mieszkańców. Strefa ta obejmuje trzy przestronne pokoje, łazienkę, pralnię oraz dwie garderoby. Zlokalizowana na parterze kotłownia pozwala na zastosowanie w domu ogrzewania na paliwo stałe bez konieczności podpiwniczania budynku, a centralnie umieszczony kominek w strefie dziennej pozwoli na zastosowanie ogrzewania kominkowego. Ten dom to propozycja dla rodziny szukającej tradycyjnych rozwiązań i harmonijnej przestrzeni do życia!

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Wojciech Napierała
Witold Śliwa

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.