Rzuty

Karol IV
Rzut parter
Karol IV
Rzut poddasza
Karol IV
Rzut działki

Elewacje

Karol IV
Elewacja przód
Karol IV
Elewacja boczna
Karol IV
Elewacja boczna
Karol IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karol IV to piękny dom parterowy z możliwością adaptacji strychu na cele mieszkaniowe. Długi podcień, prowadzący do drzwi wejściowych, zapewni schronienie przed deszczem i śniegiem. Wiatrołap ma przewidziane miejsce na dużą, zabudowaną szafę. Bezpośrednio z tego pomieszczenia jest przejście do dwustanowiskowego garażu, a następnie do kotłowni. Warto zwrócić uwagę, że z kotłowni jest bezpośrednie wyjście na zewnątrz. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom praco w ogrodzie. Strefa dzienna to połączony salon z jadalnią oraz częściowo zamknięta kuchnia, uzupełniona o spiżarnię. W hallu prowadzącym do części nocnej domu zaprojektowano toaletę oraz łazienkę. Przyszli mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji dwa ustawne pokoje oraz moduł dla Rodziców z prywatną łazienką i garderobą. Na nieużytkowym strychu można wydzielić w ramach adaptacji dwa dodatkowe pokoje. Ważnym atutem tego domu jest wysoki sufit w salonie. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol III, Karol V, Karol VI, Karol VII i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII i Karolina VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 338 000 zł 299 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 532 000 zł 470 000 zł 439 000 zł
Elementy zewnętrzne 45 000 zł 39 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.