Rzuty

Ares IV
Rzut parter
Ares IV
Rzut poddasze
Ares IV
Rzut działki

Elewacje

Ares IV
Elewacja przód
Ares IV
Elewacja boczna
Ares IV
Elewacja boczna
Ares IV
Elewacja tył

Przekroje

Ares IV
Przekroje

Opis

Projekt domu Ares IV to propozycja dla 4-6-osobowej rodziny, ceniącej sobie tradycyjną architekturę. Charakterystyczne cechy tego projektu to wielospadowy dach i poddasze użytkowe. Parter projektu Ares IV to przede wszystkim strefa dzienna, z dużym salonem otwartym na jadalnię i kuchnię. Przy kuchni zaprojektowano wygodną spiżarnię. Miejsce na lodówkę przewidziano w specjalnej wnęce obok spiżarni. Część gospodarcza domu to pomieszczenie gospodarcze, przez które przechodzi się bezpośrednio do jednostanowiskowego garażu. Dopełnieniem funkcji parteru jest gabinet, zlokalizowany blisko wejścia, oraz toaleta. Poddasze domu Ares IV to trzy sypialnie, z których każda posiada wyjście na balkon, oraz ogólnodostęone garderoba i łazienka. Z półpiętra jest wejście na strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Ares V oraz bez garażu - Ares VI, a także w wersjach z wykuszem i innym układem poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Ares, garażem dwustanowiskowym - Ares II oraz bez garażu - Ares III. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 217 000 zł 149 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 412 000 zł 269 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.