Rzuty

Tuliusz V
Rzut parter
Tuliusz V
Rzut poddasze
Tuliusz V
Rzut działki

Elewacje

Tuliusz V
Elewacja przód
Tuliusz V
Elewacja boczna
Tuliusz V
Elewacja boczna
Tuliusz V
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Tuliusz V to wyjątkowy projekt domu, zaprojektowany w ponadczasowj tradycyjnej stylistyce. Kremowa elewacja idealnie harmonizuje z piaskową okładziną i drewnianą stolarką. Na parterze autorzy zaprojektowali strefę dzienną, w której salon łączy się przestrzennie z jadalnią i otwartą kuchnią. Niewielka łazienka w hallu i spiżarnia dopełniają całości. Dyskretnie umieszczony dodatkowy pokój świetnie sprawdzi się jako gabinet lub pokój dla Seniora. Strefa gospodarcza to pomieszczenie gospodarcze, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Na poddaszu umieszczono strefę nocną. Znajdują się tam trzy sypialnie (jedna z osobną garderobą), pralnia, łazienka oraz strych, który można w ramach adaptacji przekształcić w wygodny moduł dla Rodziców. Każdy pokój posiada wyjście na balkon. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym Tuliusz IV, Tuliusz VI oraz w wersjach z innym układem pomieszczeń: Tuliusz, Tulisz II, Tuliusz III, Tuliusz VII oraz Tuliusz Nowy i Tuliusz Nowy II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop gęstożebrowy oraz płyty monolityczne.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 312 000 zł 249 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 519 000 zł 406 000 zł 387 000 zł
Elementy zewnętrzne 47 000 zł 34 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.