Rzuty

Dakota III
Rzut parter
Dakota III
Rzut działki

Elewacje

Dakota III
Elewacja przód
Dakota III
Elewacja boczna
Dakota III
Elewacja boczna
Dakota III
Elewacja tył

Przekroje

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dakota III to przestronny, parterowy dom o ciekawym układzie funkcjonalnym. Do wnętrza domu prowadzi wygodny wiatrołap, poszerzony o garderobę. Takie rozwiązanie pozwoli łatwo utrzymać porządek w tej części domu. Prosto z wiatrołapu wchodzi się do jasnej, przeszklonej jadalni, skąd rozciąga się widok na ogród. Lewe skrzydło domu zajęte jest przez duży salon i otwartą kuchnię. Całości dopełniają spiżarnia oraz wc. Część nocna domu obejmuje trzy sypialnie (jedna z osobną garderobą i łazienką), wspólna łazienka i pralnia. Część gospodarcza to duży, dwustanowiskowy garaż oraz kotłownia. Projekt dostępny w wersji o podobnej powierzchni użytkowej: z innym układem pomieszczeń - Dakota, w wersji z czterema sypialniami - Dakota II, z salonem od frontu - Dakota VIII; o większej powierzchni użytkowej: z czterema sypialniami - Dakota IV, z czterema sypialniami i pokojem rekreacyjnym - Dakota V i Dakota Va, z trzema sypialniami i pokojem rekreacyjnym - Dakota VI oraz z trzema sypialniami, pokojem rekracyjnym i salonem od frontu - Dakota VII oraz ze strychem do adaptacji Dakota IX i Dakota X.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną i drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 338 000 zł 270 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 532 000 zł 420 000 zł 391 000 zł
Elementy zewnętrzne 65 000 zł 48 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.