Rzuty

Justynian Mały IV
Rzut parter
Justynian Mały IV
Rzut działki

Elewacje

Justynian Mały IV
Elewacja przód
Justynian Mały IV
Elewacja boczna
Justynian Mały IV
Elewacja boczna
Justynian Mały IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Jest to niewielki budynek parterowy o tradycyjnej architekturze, z wbudowanym garażem jednostanowiskowym. Części dziennej, oprócz obszernego salonu z jadalnią dopełnia otwarta kuchnia wraz ze spiżarnią. Część prywatna to trzy sypialnie z komfortową, ogólnodostępną łazienką. Z salonu jest bezpośrednie wyjście na częściowo zadaszony taras, który w upalne dni da schronienie przed słońcem a w deszczowe popołudnia pozwoli cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Część gospodarcza budynku, obejmująca kotłownię oraz garaż, ze względów praktycznych zlokalizowana została w strefie wejściowej. Justynian Mały IV to to dom idealny dla rodziny 4-5-osobowej. Projekt dostępny jest w wersji bez garażu Justynian Mały, z garażem jednostanowiskowym z boku budynku - Justynian Mały II oraz Justynian Mały II z poddaszem, a także w wersjach o większej powierzchni użytkowej - Justynian, Justynian II oraz Justynian III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 232 000 zł 175 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 364 000 zł 266 000 zł 244 000 zł
Elementy zewnętrzne 17 000 zł 12 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.